ZNP: Strajk nauczycieli trwa dalej. Apel ws. klasyfikacji maturzystów nie jest wiążący dla szkół

ZNP poinformowało we wtorek, że strajk nauczycieli nie zostaje przerwany. Rozmowy na temat jego przyszłości będą kontynuowane w środę. Sławomir Broniarz tłumaczy również, że stanowisko Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego dotyczące klasyfikacji maturzystów nie jest wiążące dla żadnej ze szkół.
Zobacz wideo

Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował we wtorek wieczorem, że strajk nauczycieli nadal trwa. Po południu związkowcy zebrali się na prezydium, aby porozmawiać o przyszłości i formie strajku, ale nie podjęli jeszcze oficjalnej decyzji. 

Strajk nauczycieli trwa dalej

Na oficjalnym Twitterze ZNP pojawiło się krótkie oświadczenie, że protest nauczycieli trwa dalej. "Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji!" - piszą związkowcy i dodają, że dalsza część posiedzenia prezydium będzie kontynuowana jutro - w środę, 24 kwietnia. 

W sprawie strajku nauczycieli wypowiedział się we wtorek także Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy. Poinformowano, że jego członkowie - niezrzeszeni w związkach zawodowych nauczyciele - będą klasyfikowali uczniów. Zaapelowali także do innych strajkujących, aby przeprowadzili rady pedagogiczne i umożliwili uczniom przystąpienie do egzaminów maturalnych. Tłumaczyli, że chodzi o spokój maturzystów.

- Rząd polski nie dba o dobro uczniów, lekceważy ich, w związku z tym, ktoś musi przejąć inicjatywę i umożliwić uczniom kontynuację edukacji - mówiła przedstawicielka OGKS.

Decyzję Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego skomentował szef ZNP Sławomir Broniarz. Wytłumaczył, że decyzja Komitetu nie oznacza końca strajku ani jego ogólnopolskiego zawieszenia. 

To jedynie stanowisko Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego. Nie jest ono wiążące dla żadnej ze szkół

- mówi Sławomir Broniarz w rozmowie z Gazeta.pl.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

.. .

Więcej o: