Emerytura plus z podpisem prezydenta. Pierwsze transze "trzynastki" dla emerytów już pod koniec kwietnia

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o "trzynastce dla emerytów", czyli "Emeryturę plus" nazywaną również "jarkowym". Dodatek do emerytury wynosi 1100 złotych brutto.
Zobacz wideo

W czwartek prezydent Andrzej Duda podpisał rządową ustawę, którą opracowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, znaną pod nazwą "Emerytura Plus". Po podpisaniu ustawy Andrzej Duda mówił o "wielkiej radości i wielkiej satysfakcji", w kontekście wprowadzenia w życie ustawy "Emerytura plus". - Kwota 1100 zł (brutto) zasili w ciągu najbliższych trzech miesięcy budżety emerytów i rencistów - powiedział prezydent.

To kwota niebagatelna, która z pewnością pozwoli zaspokoić wiele potrzeb, które gdzieś są odłożone na lepsze czasy, a teraz dzięki temu świadczeniu będą mogły być zrealizowane

- wskazywał Andrzej Duda.

Emerytura Plus - terminy wypłat

By otrzymać świadczenie, nie trzeba składać żadnych wniosków. To dodatkowe świadczenie wynoszące 888 złotych i 25 groszy na rękę (1100 zł brutto) emeryci i renciści będą otrzymywać od maja. W związku z tym, że 1 maja mamy święto, część z tych osób może otrzymać świadczenie już w ostatnich dniach kwietnia.

Będą również świadczenia, które zostaną przekazane na początku czerwca. Dotyczy to np. zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, gdyż są one wypłacane właśnie wtedy.

Minister Elżbieta Rafalska, w której resorcie powstawał projekt, przypomniała, że świadczenie ma być wypłacone osobom pobierającym:

emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych. Trzynastą emeryturę otrzymają także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (72)
Emerytura plus. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatkowym świadczeniu emerytalnym
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 38 razy 30

  Wypłata zbiegnie się z wyborami do pe. Coby suweren nie zapomniał przy urnie o kulawym zbawcy narodu.
  A na nauczycieli oczywiście nie ma pieniędzy.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 24 razy 20

  Już wnuczki-pińsetplusy wiedzą, co zrobić z emeryturą+. Nic nie może się zmarnować, a już z pewnością nie na jakieś leki przedłużające wegetację.

 • terazjakinick

  Oceniono 23 razy 19

  Ciekawe czy przed jesiennymi wyborami będzie "emerytura super + ". W końcu Prezes Pan nie ze swojego daje :D

 • def11

  Oceniono 22 razy 18

  Duda jako wspólnik przy korumpowaniu obywateli, takie standardy przyniosła tzw "dobra zmiana" i "odnowa moralna narodu" :)

 • jego-wysokosc

  Oceniono 18 razy 16

  I tak z jarkowego zrobiło się du.powe

 • 2majtek1

  Oceniono 17 razy 15

  Przestańcie pisać , że to jest " emerytura plus " - to jest jednorazowe świadczenie
  - łapówa wyborcza.

 • roro1000000

  Oceniono 21 razy 15

  POPULIZM TO OSTATNIA FAZA CYKLU KREDYTOWEGO!! JAK TYLKO GLAPIŃSKI PODNIESIE STOPY PROCENTOWE - TO BĘDZIE POCZĄTEK KOŃCA PISU!

 • lob2

  Oceniono 16 razy 14

  A kiedy przestaniecie emerytom zabierać podatki,które niesłusznie naliczacie co miesiąc????????Już kiedyś były opodatkowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX