Donald Tusk byłby dobrym prezydentem? Dr Tomasz Płudowski: On jest mistrzem dozowania napięcia

- Donald Tusk jest mistrzem dozowania napięcia. Dobre teasery wypuszcza i wszyscy czekają, co będzie dalej - mówił o szefie Rady Europejskiej dr Tomasz Płudowski, który był gościem przedpołudniowej rozmowy w Gazeta.pl. Jak dodał, 3 maja podczas swojego wystąpienia w Polsce Tusk najprawdopodobniej będzie starał się "mobilizować stronę antypisowską".
Zobacz wideo

Doktor Tomasz Płudowski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Collegium Civitas, w przedpołudniowej rozmowie z Gazeta.pl został zapytany, czy obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk byłby dobrym prezydentem i czego można się spodziewać po jego wystąpieniu planowanym w Polsce na 3 maja. Tusk zapowiedział niedawno, że podczas swojej wizyty będzie miał „coś ciekawego i ważnego do powiedzenia" Polakom.

Donald Tusk jest mistrzem dozowania napięcia, w marketingu to jest tzw. teasing. Dobre teasery wypuszcza i wszyscy czekają, co będzie dalej. Trzęsienie ziemi a potem napięcie rośnie, aż do katharsis

- mówił dr Tomasz Płudowski, dodając, że być może Tusk jeszcze sam nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie kandydował na urząd prezydenta w nadchodzących wyborach w 2020 roku.

Ja myślę, że on jeszcze sam nie wie, czy będzie kandydował. Myślę, że on chce motywować stronę antypisowską i tym ruchem [ruchem 4 czerwca, któremu miałby przewodniczyć Tusk - red] uzupełnić ofertę drugiej strony

- dodał Płudowski.

----

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed