Pawłowicz zaatakowała ambasador USA za życzenia z okazji Pesach. "Ktoś nas próbuje sprowokować"

Posłance PiS nie spodobała się aktywność ambasador USA, która złożyła żydom życzenia z okazji święta Pesach. Krystyna Pawłowicz sugerowała, że to próba prowokacji, jednak gdy minęło trochę czasu - złagodziła ton.
Zobacz wideo

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz skrytykowała na Twitterze ambasador USA w Polsce. Wszystko zaczęło się od... życzeń na obchodzone przez żydów święto Pesach, rozpoczynającego się od 19 kwietnia, jakie złożyła Georgette Mosbacher. Te - z niewiadomych powodów - sprawiły, że głos postanowiła zabrać Pawłowicz.

Jak stwierdziła posłanka, profil ambasador na Twitterze jest "chyba fejkowy", a życzenia nazwała prowokacją.

Ktoś chce nas w tych dniach sprowokować i udowodnić, że bazy USA w Polsce nie powinny powstać i by prezydent Donald Trump jesienią do Polski w tej sprawie nie przyjeżdżał

- napisała Pawłowicz [pisownia we wszystkich wpisach poprawiona - red.] i dodała na koniec odezwę do Mosbacher: "Pani ambasador, Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!".

Pawłowicz tonuje wypowiedź. Życzenia już nie są "prowokacją"

Wystarczyło jednak kilka godzin, a już w sobotę Pawłowicz złagodziła ton. Wpis posłanki przypominał właściwie wyjaśnienia pt. "o co chodzi z tymi życzeniami" od ambasador.

Żydowskie Pesach, tak samo jak chrześcijańska Wielkanoc, jest świętem ruchomym. Dlatego też może się zdarzyć, tak jak w tym roku, że święta po prostu się zbiegną. To też później opisała sama Pawłowicz:

Dziś, w tym samym dniu, gdy my, katolicy, obchodzimy Wielką Sobotę w Triduum Paschalnym, jest też żydowskie święto Pesach i pani ambasador Mosbacher złożyła żydom stosowne życzenia. Wszystkiego najlepszego też od nas!

Warto zaznaczyć, że Pesach rozpoczęło się w piątek, a nie jak twierdzi Pawłowicz - w Wielką Sobotę.

Gdy jeden z użytkowników Twittera zwrócił posłance uwagę, że dzień wcześniej miała inną odpowiedź na życzenia Mosbacher, wyjaśniła, że nie wiedziała, że Pesach i Wielkanoc wypadają w tym samym czasie, ale "właśnie przed chwilą się dowiedziała". 

W kolejnych komentarzach Pawłowicz pisała np. "Pan Jezus był żydem, On jest moim Panem. Wielu żydów jeszcze czeka. Nie mam do nich nienawiści", a chwilę później dodawała, że wprawdzie nie ma nienawiści, ale nie darzy żydów zaufaniem. 

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: