Przedwyborcza wojenka na prawicy. Wilk do Macierewicza: Słychać wycie - znakomicie!

Polityk Konfederacji Jacek Wilk w mocnych słowach odniósł się do apelu Antoniego Macierewicza, który zarzucał działaczom nowego ugrupowania, że "osłabiając PiS osłabiają Polskę". Poseł stwierdził, że ataki ze strony obozu władzy oznaczają, że Konfederacja "musi mieć już realnie w okolicach 10 proc poparcia".

W czwartek w cotygodniowym felietonie na antenie Radia Maryja oraz w Telewizji TRWAM "Głos Polski" Antoni Macierewicz odniósł się do udziału ugrupowania Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego

"Jeżeli osłabimy PiS, to damy drogę takim siłom jak Platforma Obywatelska i tzw. Koalicja Europejska. A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych zagranicznych. Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość - osłabiacie Polskę" - apelował Antoni Macierewicz.

Jacek Wilk: Słychać wycie - znakomicie

Do wezwania Macierewicza odniósł się w piątek polityk Konfederacji, poseł Jacek Wilk.

"Słychać wycie - ZNAKOMICIE !! A prościej: skoro Antoś mówi źle o Konfederacji to znaczy, że musimy mieć już realnie w okolicach 10 proc." - napisał poseł na Twitterze.

Wcześniej Konfederację zaatakował także były wiceprezes Ruchu Narodowego Marian Kowalski w TVP Info. Oskarżył środowiska współtworzące Konfederację o tworzenie opcji "prorosyjskiej".

Na to też zareagował Wilk: "Jeśli PiS ucieka się już do wykorzystywania nawet kabaretu CHOJKOW do ataku na Konfederację to wiedzcie, że musimy stać dobrze w PRAWDZIWYCH sondażach:-)) - napisał Wilk.

Więcej o: