"Osłabiając PiS, osłabiacie Polskę". Macierewicz komentuje start Brauna i Michalkiewicza do PE

- Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość, osłabiacie Polskę - powiedział w programie "Głos Polski" Antoni Macierewicz.
Zobacz wideo

W czwartek w cotygodniowym felietonie na antenie Radia Maryja oraz w Telewizji TRWAM "Głos Polski" Antoni Macierewicz odniósł się do startu m.in. Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obaj startują w wyborach z list Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Według posła PiS tego typu ugrupowania to "środowiska marginalne", które chcą wejść do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu kosztem Prawa i Sprawiedliwości. - Chcą to uczynić kosztem wielkiej formacji patriotycznej, która jest jedyną siłą zdolną zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i nie mające żadnych podstaw wobec Polski - stwierdził Antoni Macierewicz

- Jeżeli osłabimy PiS, to damy drogę takim siłom jak Platforma Obywatelska i tzw. Koalicja Europejska. A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych zagranicznych - dodał.

- Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość, osłabiacie Polskę - powiedział polityk.

Więcej o: