Magdalena Adamowicz zaprosiła posłankę PiS na kawę. Krystyna Pawłowicz: proszę powstrzymać swą nienawiść

Krystyna Pawłowicz jest jedną z najbardziej aktywnych posłanek Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Ostatnio zarzuciła kandydatce KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego Magdalenie Adamowicz brak kompetencji - w odpowiedzi dostała zaproszenie na kawę.
Zobacz wideo

Magdalena Adamowicz, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, jest jedną z kandydatek Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu. Jej decyzja dotycząca udziału w wyborach spotkała się z ogromną krytyką - niektórzy zarzucali jej wykorzystywanie śmierci swojego męża w kreowaniu politycznej kariery. Adamowicz broni swojego startu argumentując, że kandyduje "przez śmierć Pawła" i chce zmienić europejskie regulacje na temat mowy nienawiści.

Krystyna Pawłowicz zarzuca Magdalenie Adamowicz brak kompetencji - w odpowiedzi dostaje zaproszenie na kawę

Kompetencje Magdaleny Adamowicz podważają niektórzy politycy - jednym z nich jest Krystyna Pawłowicz, która znana jest z prowadzenia sporów politycznych za pośrednictwem mediów społecznościowych. W jednej z wiadomości Pawłowicz zarzuciła Adamowicz brak doświadczenia: "Pani Adamowicz, a jakie ma pani kompetencje, poza byciem "żoną zamordowanego prezydenta miasta", nie zachowującą zresztą podstawowego szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP - by kandydować i zasiadać w imieniu RP w UE parlamencie? Jakie wykształcenie, wiedza, poza samą oikofobią?".

W odpowiedzi Magdalena Adamowicz wymieniła swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Kandydatka KE jest m.in. doktorem prawa, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, radcą prawnym, posiada tytuł Master of Business Administration oraz jest absolwentką zagranicznych uniwersytetów - Adamowicz ukończyła m.in. szkołę prawa niemieckiego w Bonn oraz prawa brytyjskiego i UE na Uniwersytecie Cambridge. Dodatkowo odpisała posłance PiS: "Żoną zamordowanego prezydenta uczynił mnie tragiczny los. (...) Szanuję ludzi, Panią też".

To jednak nie powstrzymało Krystyny Pawłowicz przed kolejnymi wpisami. Posłanka zarzuca Adamowicz "oczernianie" demokratycznie wybranego rządu czy "publiczne poniżanie" prezydenta i premiera. W odpowiedzi Magdalena Adamowicz zaprosiła posłankę PiS na kawę: "poznajmy się najpierw. Może zamiast oceniać się w mediach, napije się Pani ze mną kawy i pomoże mi budować międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Razem, nie przeciwko sobie". Pojednawczy ton wpisu kandydatki nie przekonał jednak Pawłowicz, która odmówiła spotkania. 

"Kawa zbędna, już panią Polska poznała" - odpisała posłanka PiS.

Więcej o:
Komentarze (682)
Adamowicz zaprosiła posłankę PiS na kawę. Odpowiedź Pawłowicz: proszę powstrzymać swą nienawiść
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 245 razy 239

  Jest to dla mnie jedna z większych zagadek Pomrocznej, jakim cudem osoba o takich cechach charakterologicznych i poziomie kultury osobistej mogła zostać wykładowcą akademickim. Niesłychane nawet jak na tak pop-ieprzony kraj.

 • krynolinka

  Oceniono 135 razy 129

  Długo jeszcze ten dziwoląg zwany posłanką będzie psuł przestrzeń publiczną?

 • pi.mi

  Oceniono 107 razy 101

  Nie wiem kto i jaką krzywdę wyrządził Krystynie P, ale coś musiało wydarzyć się w jej życiorysie. A może po prostu jest chora (podobno ok 20% populacji po 40 roku życia ma takie czy inne, zdiagnozowane lub nie zaburzenia psychiczne). Nie wyrokuję, bo nie wiem - ale poziom inwektyw, insynuacji, pomówień, sposób i jakość argumentacji, zachowanie, sposób mówienia, itd. wskazują, że coś poszło nie tak..
  Z trwogą przyjmuję fakt, że po ulicach chodzą ludzie, którzy na nią głosują, ba - są nią zauroczeni.. To dopiero porażka polskiego systemu edukacji, wychowania (elementarnej kindersztuby) i systemu opieki zdrowotnej.
  Smutno na to patrzeć.

 • von_stein

  Oceniono 99 razy 91

  Rozumiem Panią Adamowicz, ale uważam, że kawę można pić z równym sobie, nie zaś z obsługą chlewu. Cuchnie od takich i kawa już przestaje smakować.

 • szwampuch58

  Oceniono 83 razy 77

  Pani Magdaleno wypada tylko olac babsztyla,dalsza rozmowa z" krowa" jest zbedna

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 71 razy 67

  Polska to jedyny kraj na świecie gdzie ktoś tak antyspoleczny, antypatyczny, agresywny, tępy pozbawiony śladów kultury osobistej i jakiejkolwiek empatii oraz zwyczajnie chamski jak Pawłowicz mógł zostać wybranym w wyborach do Sejmu reprezentantem jakiegokolwiek okręgu wyborczego.
  Przypomnijcie mi ludzie, skąd ona kandydowała, chciałby wiedzieć gdzie w Polsce mieszkają albo psychopaci albo potężna grupa ludzi ze sporym deficytem intelektualnym

 • def11

  Oceniono 73 razy 67

  Zalanie przez żółć, to w przyszłości będzie przyczyna zejścia Pawłowicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX