Magdalena Adamowicz zaprosiła posłankę PiS na kawę. Krystyna Pawłowicz: proszę powstrzymać swą nienawiść

Krystyna Pawłowicz jest jedną z najbardziej aktywnych posłanek Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Ostatnio zarzuciła kandydatce KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego Magdalenie Adamowicz brak kompetencji - w odpowiedzi dostała zaproszenie na kawę.
Zobacz wideo

Magdalena Adamowicz, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, jest jedną z kandydatek Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu. Jej decyzja dotycząca udziału w wyborach spotkała się z ogromną krytyką - niektórzy zarzucali jej wykorzystywanie śmierci swojego męża w kreowaniu politycznej kariery. Adamowicz broni swojego startu argumentując, że kandyduje "przez śmierć Pawła" i chce zmienić europejskie regulacje na temat mowy nienawiści.

Krystyna Pawłowicz zarzuca Magdalenie Adamowicz brak kompetencji - w odpowiedzi dostaje zaproszenie na kawę

Kompetencje Magdaleny Adamowicz podważają niektórzy politycy - jednym z nich jest Krystyna Pawłowicz, która znana jest z prowadzenia sporów politycznych za pośrednictwem mediów społecznościowych. W jednej z wiadomości Pawłowicz zarzuciła Adamowicz brak doświadczenia: "Pani Adamowicz, a jakie ma pani kompetencje, poza byciem "żoną zamordowanego prezydenta miasta", nie zachowującą zresztą podstawowego szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP - by kandydować i zasiadać w imieniu RP w UE parlamencie? Jakie wykształcenie, wiedza, poza samą oikofobią?".

W odpowiedzi Magdalena Adamowicz wymieniła swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Kandydatka KE jest m.in. doktorem prawa, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, radcą prawnym, posiada tytuł Master of Business Administration oraz jest absolwentką zagranicznych uniwersytetów - Adamowicz ukończyła m.in. szkołę prawa niemieckiego w Bonn oraz prawa brytyjskiego i UE na Uniwersytecie Cambridge. Dodatkowo odpisała posłance PiS: "Żoną zamordowanego prezydenta uczynił mnie tragiczny los. (...) Szanuję ludzi, Panią też".

To jednak nie powstrzymało Krystyny Pawłowicz przed kolejnymi wpisami. Posłanka zarzuca Adamowicz "oczernianie" demokratycznie wybranego rządu czy "publiczne poniżanie" prezydenta i premiera. W odpowiedzi Magdalena Adamowicz zaprosiła posłankę PiS na kawę: "poznajmy się najpierw. Może zamiast oceniać się w mediach, napije się Pani ze mną kawy i pomoże mi budować międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Razem, nie przeciwko sobie". Pojednawczy ton wpisu kandydatki nie przekonał jednak Pawłowicz, która odmówiła spotkania. 

"Kawa zbędna, już panią Polska poznała" - odpisała posłanka PiS.

Więcej o: