Pawłowicz zaatakowała Adamowicz pytaniami o "wykształcenie i wiedzę". Jest odpowiedź

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zapytała na Twitterze kandydatkę Koalicji Europejskiej do europarlamentu Magdalenę Adamowicz, "jakie ma kompetencje, poza byciem żoną zamordowanego prezydenta miasta". Adamowicz odpowiedziała parlamentarzystce, wyliczając swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe.
Zobacz wideo

Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, udzieliła wywiadu tygodnikowi "Wprost". Komentowała m.in. swoją kandydaturę do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. W wywiadzie stwierdziła, że "dzisiejsza polityka to PR, fasadowe przepychanki i coraz więcej hejtu, dzielenia, szczucia jednym przeciw drugim w celu osiągnięcia krótkotrwałych celów, bez refleksji".

Na wywiad zareagowała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Pani Adamowicz, a jakie ma pani kompetencje, poza byciem "żoną zamordowanego prezydenta miasta", nie zachowującą zresztą podstawowego szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP - by kandydować i zasiadać w imieniu RP w europejskim parlamencie? Jakie wykształcenie, wiedza, poza samą oikofobią [niechęć do własnego społeczeństwa - red.]?

- napisała Pawłowicz. Parlamentarzystka nawiązywała najwyraźniej także do udzielonego w styczniu wywiadu w "Newsweeku", w którym Magdalena Adamowicz stwierdziła, że "nie życzyła sobie nikogo z rządu" na pogrzebie swojego męża. - To są ludzie, którzy reprezentują wszystko to, co jest zaprzeczeniem tego, w co wierzył Paweł - stwierdziła.

Żoną zamordowanego prezydenta uczynił mnie tragiczny los. Dzięki ciężkiej pracy jestem doktorem prawa, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, radcą prawnym, MBA, absolwentką szkoły prawa niemieckiego na Uniwersytecie w Bonn i prawa brytyjskiego i UE organizowanej przez Uniwersytet Cambridge, mówię po niemiecku i angielsku. I szanuję ludzi, Panią też

- odpowiedziała posłance PiS Magdalena Adamowicz.

Parlamentarzystka postanowiła nie odpuszczać. W kolejnym wpisie stwierdziła, że Magdalena Adamowicz "nie szanuje demokratycznie wybranych władz RP - prezydenta ani premiera", których "publicznie poniżała". "Jest pani kompetentna, by reprezentować zewnętrzne obce nam interesy, a nie Polskę. Proszę nie grać na litości, bo jej pani w wielu Polakach nie wzbudzi" - dodała Pawłowicz.

"Pani Krystyno Pawłowicz, poznajmy się najpierw. Może zamiast oceniać się w mediach, napije się Pani ze mną kawy i pomoże mi budować międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Razem, nie przeciwko sobie" - zareagowała z kolei kandydatka KE do europarlamentu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (867)
Krystyna Pawłowicz pyta Magdalenę Adamowicz o "wykształcenie i wiedzę". Jest odpowiedź
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 326 razy 312

  Panią poseł ominął najzwyczajniej w świecie rozwój cywilizacyjny, nadal koczuje w gałęziach drzew.

 • blechtrommel

  Oceniono 228 razy 220

  Pani Pawłowicz reprezentuje najgorsze cechy człowieka i Polaka. Pani Adamowicz - najlepsze. Czy chamstwo, bezczelność, prostactwo i arogancja zawsze już będą znakiem firmowym polskiego parlamentaryzmu?

 • Waldemar Szpak

  Oceniono 199 razy 195

  Myślę że ta korespondencja odzwierciedla poziom intelektualny i filozofię Pani Poseł i niestety części jej partii. Pani Krystyna otrzymała szach mat. Niestety, nawet nie tego nie zauważyła.

 • aala43

  Oceniono 184 razy 178

  czy posłanka Pawłowicz zadaje takie same pytania np. panu Burdzińskiemu? pani Szydło? pani Kempie? - o znajomości języków obcych u tych osób jakoś mało wiadomo....
  a dla pani Adamowicz - szacun, jak mawia młodzież, za wielką klasę!

 • aua1000

  Oceniono 164 razy 160

  Pawłowicz to dno i sto metrów mułu. Chamka i prostaczka. Do tego zaawansowana i wciąż postępująca choroba psychiczna. Nieleczona ewidentnie. Z kimś takim nie da się dyskutować.

 • chi-neng

  Oceniono 137 razy 137

  To się nazywa mieć klasę.
  Moje uznanie, pani Magdaleno.

 • boshary

  Oceniono 141 razy 137

  ta szkaradna i chamska kobieta nadal produkuje się na forum publicznym? to po prostu jest obrzydliwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX