Pawłowicz zaatakowała Adamowicz pytaniami o "wykształcenie i wiedzę". Jest odpowiedź

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zapytała na Twitterze kandydatkę Koalicji Europejskiej do europarlamentu Magdalenę Adamowicz, "jakie ma kompetencje, poza byciem żoną zamordowanego prezydenta miasta". Adamowicz odpowiedziała parlamentarzystce, wyliczając swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe.
Zobacz wideo

Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, udzieliła wywiadu tygodnikowi "Wprost". Komentowała m.in. swoją kandydaturę do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. W wywiadzie stwierdziła, że "dzisiejsza polityka to PR, fasadowe przepychanki i coraz więcej hejtu, dzielenia, szczucia jednym przeciw drugim w celu osiągnięcia krótkotrwałych celów, bez refleksji".

Na wywiad zareagowała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Pani Adamowicz, a jakie ma pani kompetencje, poza byciem "żoną zamordowanego prezydenta miasta", nie zachowującą zresztą podstawowego szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP - by kandydować i zasiadać w imieniu RP w europejskim parlamencie? Jakie wykształcenie, wiedza, poza samą oikofobią [niechęć do własnego społeczeństwa - red.]?

- napisała Pawłowicz. Parlamentarzystka nawiązywała najwyraźniej także do udzielonego w styczniu wywiadu w "Newsweeku", w którym Magdalena Adamowicz stwierdziła, że "nie życzyła sobie nikogo z rządu" na pogrzebie swojego męża. - To są ludzie, którzy reprezentują wszystko to, co jest zaprzeczeniem tego, w co wierzył Paweł - stwierdziła.

Żoną zamordowanego prezydenta uczynił mnie tragiczny los. Dzięki ciężkiej pracy jestem doktorem prawa, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, radcą prawnym, MBA, absolwentką szkoły prawa niemieckiego na Uniwersytecie w Bonn i prawa brytyjskiego i UE organizowanej przez Uniwersytet Cambridge, mówię po niemiecku i angielsku. I szanuję ludzi, Panią też

- odpowiedziała posłance PiS Magdalena Adamowicz.

Parlamentarzystka postanowiła nie odpuszczać. W kolejnym wpisie stwierdziła, że Magdalena Adamowicz "nie szanuje demokratycznie wybranych władz RP - prezydenta ani premiera", których "publicznie poniżała". "Jest pani kompetentna, by reprezentować zewnętrzne obce nam interesy, a nie Polskę. Proszę nie grać na litości, bo jej pani w wielu Polakach nie wzbudzi" - dodała Pawłowicz.

"Pani Krystyno Pawłowicz, poznajmy się najpierw. Może zamiast oceniać się w mediach, napije się Pani ze mną kawy i pomoże mi budować międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Razem, nie przeciwko sobie" - zareagowała z kolei kandydatka KE do europarlamentu.

Zobacz wideo
Więcej o: