Janina Ochojska: Choruję na raka piersi. Nie zamierzam rezygnować ze startu w wyborach

Janina Ochojska ujawniła, że kilka dni temu zdiagnozowano u niej raka piersi. Założycielka PAH kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zapowiedziała, że nie rezygnuje ze startu w wyborach.
Zobacz wideo

Janina Ochojska poinformowała o swojej chorobie w nagraniu na Twitterze. - Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu - powiedziała szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Ochojska startuje do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej, na co także zwróciła uwagę w nagraniu. - Chcę państwu powiedzieć, że nie rezygnuję na kandydowania. To kandydowanie jest bardzo ważnym etapem w moim życiu. To, co dotychczas robiłam w PAH-u, chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim - powiedziała. 

- Mam nadzieję, że będę się spotykała się z państwem w okresie kampanii Na Facebooku, Twitterze, Skypie - stwierdziła. Na koniec złożyła życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych. 

"Choroba to tylko etap w życiu"

W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na kwestię profilaktyki nowotworów. - Nie badałam się przez trzy lata. Dlatego apeluję do wszystkich kobiet, żeby badały się jak najczęściej. Żeby, kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu - powiedziała. 

- Każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężyć wszystkie trudności związane z tą chorobą - zapewniła. 

Zobacz wideo
Więcej o: