Donald Tusk o majowej wizycie w Polsce: Będę miał coś ciekawego do powiedzenia

Donald Tusk odniósł się do swojej wizyty w Polsce zaplanowanej na maj. - Jest bardzo dużo dobrych powodów, dla których powinniśmy się 3 maja spotykać i powiedzieć sobie parę poważnych słów na temat konsytuacji - powiedział. Dodał, że będzie miał tego dnia "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia".
Zobacz wideo

O swojej wizycie w Polsce Donald Tusk powiedział dziennikarzom w Strasburgu. Jego słowa cytuje m.inPolska Agencja Prasowa. - 3 maja jest dla mnie też osobiście bardzo ważnym świętem. Tak naprawdę całą swoją aktywność publiczną właściwie zaczynałem od nielegalnych manifestacji czczących rocznicę konstytucji - powiedział Donald Tusk.

Donald Tusk będzie w Warszawie

- Myślę, że jest bardzo dużo dobrych powodów, dla których powinniśmy się 3 maja spotykać i powiedzieć sobie parę poważnych słów na temat konsytuacji, miejsca Polski w Europie - jest to przecież też rocznica przystąpienia do UE - i o znaczeniu wolności, i o wolnych wyborach - dodał.

Szef Rady Europejskiej zaprosił wszystkich chętnych na Uniwersytet Warszawski, gdzie odbędzie się z nim spotkanie. Tusk zdradził, że będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". 

3 maja na Uniwersytecie Wrocławskim Donald Tusk wygłosi wykład zatytułowany "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Współorganizatorem spotkania jest magazyn "Liberte". Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się wcześniej zarejestrować tutaj.

Więcej o: