Komentarze (281)
Cimoszewicz odgryza się Rulewskiemu: Kiedy wprowadziliśmy Polskę do UE, to wtedy było dobrze
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 7ogamihcra

  Oceniono 12 razy 10

  Szanowny Panie Rulewski- niech Pan przejrzy na oczy i zobaczy kto taki prowadzi dotąd demokratyczne państwo prostą drogą do nowego PRL-u...tyle tylko, że o wiele bardziej zakłamanego, podłego, pełnego nienawiści i nieporównywalnie bardziej dzielącego społeczeństwo.

 • steven1968

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież Rulewskiego bili po głowie . I oto efekty ! To trzeba zrozumieć ! Większości tzw opozjonistom zaczyna odbijać i stąd tworzy się taki burdel , że jeden drugiego utopiłby w łyżce wody !!!

 • kotmiki

  Oceniono 8 razy 8

  Co niektórzy z kręgów tzw. polactwa nie mogą znieść faktu ,że obalenie PRL odbyło się bez przelewu krwi, brakuje im etosu tysięcy zabitych i wywiezionych na Sybir ;to polactwo to największy problem wolnej polski szef Skoków Biernacki ma racje trzeba się takich osobników pozbyć !!!!

 • polak_k.prawy

  Oceniono 15 razy 7

  Rulewski był jednym z największych jastrzębi za pierwszej Solidarności i choćby z tego powodu nie pasował do UW, czy PO. Wyrazistość i spektakularność przeważnie nie idą w parze z rozumem. Wolę Cimoszewicza i Millera niż pięciu Rulewskich.

 • rggg

  Oceniono 10 razy 6

  Panie Rulewski. Pragmatyzm i jeszcze raz pragmatyzm. Jeżeli PiS wygra wybory i będzie rządził prze z następną kadencje to będzie Pan mógł oglądać tylko TVPiS i czytać "Do Rzeczy" - reszty nie będzie...

 • 123waz

  Oceniono 8 razy 6

  to rządy prawicy i cała Solidarność tego Rulewskiego wepchnęła nas w łapska KK, oddała im ziemie , nieruchomości, szkoły, przedszkola, władzę nad indoktrynacją naszych dzieci, pozwoliły na krzyże i ołtarzyki w miejscach i urzędach publicznych, na dotykanie, molestowanie, krzywdzenie naszych dzieci, a sobie przymykanie na to oczu. całe prawo nie obowiązywało Kk. Ogromne sumy placone z naszych podatków na utrzymanie tych czarnych pasibrzuchów i pozwolehjnie by byli panstwem w państwie. O to oskarzam wszystkie rządy prawicowe po 89 r . Nie wnieśli nic pozytywnego ,oprocz nienawiści, burzenia, dzielenia i służenia czarnej mafii, do wspólnoty narodowej.

 • ryyys

  Oceniono 8 razy 6

  Żywioł Rulewskiego, to wiecowanie, tylko to potrafi. Kiedyś o to m.in. chodziło, ale teraz, to nie te czasy i potrzeby.
  A polityk, to on nigdy nie był. I nic się nie zmieniło.

 • rek3493

  Oceniono 10 razy 6

  Niech sułtan Kaczyński z prymitywnym awanturnikiem Rulewskim rządzą Polską, a nikt z nami nie będzie rozmawiał.

 • alex123

  Oceniono 18 razy 6

  Panie Rulewski, najwyższy czas na emeryturę, nie wniósł Pan nic konstruktywnego do budowania wspólnoty narodowej, cały czas w swojej niechęci do wyimaginowanych " komunistów ", któzy w polityce po 89 r niestety ale byli jedyną siłą polityczną , która budowała wspólnotę i pracowała na rzecz pojednania i budowy silnej Polski w strukturach europejskich. To ta komuna stabilizowała gospodarkę, ale Panu trudno to przyjąć na klatę

 • kuma1

  Oceniono 10 razy 6

  To co PIS zafundował Polsce to wprost świadczy o sukcesie działania Rezydenta na Polskę i wpływu zadaniowego siatek obcych służb. Dorobek Polaków legł w gruzach , zadłużenie wzrosło a rozdymane koszty stale finansów państwa, ograniczą możliwości rozwojowe i opóżnią integrację z Europą. To są od zawsze stałe cele wrogów Polski. Nie pozwolić na odzyskanie tożsamości, wiedzy o własnej historii i sławiańskiej solidarności , zaradności, mądrości zarządzania a w szczególności, pozbycia się wpływów strażnika obcych interesów, KK.

 • wie wod

  Oceniono 12 razy 6

  Panie Rulewski. Może już pora zdjąć klapki z oczu i dostrzec, że świat to nie czarno-białe kontrasty.

 • kuma1

  Oceniono 10 razy 6

  Niestety on tak już ma i ma to od zawsze. Tak jak dzisiaj, zachowywał się również w 1981 roku. Dzisiaj Koalicja Europejska a w 1981 .... Lech Wałęsa, mimo, że w Wypadkach Marcowych Lech zażegnał najgorszemu.

 • 1moco2

  Oceniono 11 razy 5

  A Rulewski walczy i walczy. Jak jakiś "wyklęty".

 • stoperan12

  Oceniono 13 razy 5

  To nie Cimoszewicz jest dziś komunistą tylko jarek i jego banda. tu jest problem a nie u ludzi , którzy 40 lat temu byli w partii.

 • Oceniono 15 razy 5

  Sprawa czysto osobista, chodzi o p. Zemkego, który był lokalnym funkcjonariuszem PZPR w Bydgoszczy w czasie, gdy Rulewski został pobity przez MO. Inna rzecz, że ów Zemke jako szef MON i europoseł zdziałał znacznie więcej dobrego, niż Rulewski.

 • ciemnastronaksiezyca

  Oceniono 7 razy 5

  Rulewski zawsze będzie sie kojarzył z płaczem i histerią, którą zaprezentował publicznie swojego czasu. To taki bohater z przypadku. Przypadkowo znalazł się w określonym czasie i miejscu, ale to wszystko. Zaden z niego autorytet.

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy 5

  Nie ulega wątpliwości, że - przynajmniej niektórzy - działacze SLD ze stażem w PZPR chcieli integracji Polski z Zachodem czyli NATO i UE.
  Każdy przecież wie, że PZPR wysyłała kadry do Sojuza na różne szkolenia czy imprezy integracyjne zwane np. pociągami przyjaźni.
  No i działacze PZPR mogli się zapoznać z rosyjskimi realiami na miejscu. To ich otrzeźwiło. Natomiast różni działacze "narodowi", "tradycyjni" czy "ludowi" mają przed oczami wyidealizowany obraz Rosji: że niby jest potężna, że tam niby panuje bojaźń religijna i hierarchiczna dyscyplina - tak ponoć Polsce potrzebne.
  A tymczasem gawno.

 • abm1

  Oceniono 11 razy 5

  Warchoł Rulewski nie dorasta do pięt pana premiera Cimoszewicza. Ten awanturnik powinien być wyrzucony z PO już wiele lat temu. Na stare lata zgłupiał facet i tyle.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 23 razy 5

  Czy pożyczyłbym 1000 zł Cimoszewiczowi, Kaczyńskiemu,Brudzińskiemu, Tarczyńskiemu, Kuchcińskiemu, Kukizowi, Ziobrze?
  Z tych osób tylko Cimoszewiczowi, choć chłopa na żywca w życiu nie widziałem.

 • zgryz3

  Oceniono 15 razy 5

  Głupawe, infantylne sentymenty, panie Rulewski. Kiedy krzyczał pan na scenie po tym, jak pana pobito w Bydgoszczy, bardzo to było aktorskie krzyczenie. Teraz też wykonał pan teatralny gest, który jest bardzo na rękę największemu szkodnikowi w dziejach Polski - PiS. Swoim zachowaniem ujawnia pan infantylny pogląd, że ludzie w PRL byli twardymi, ideowymi komunistami, choć komunizmu w Polsce nie było, a wszyscy co do sztuki udawaliśmy, żyliśmy podwójnym życiem. Choć, oczywiście lewicowe ideały są godziwe. Nie darmo niektórzy mają Jezusa za pierwszego komunistę. Poza tym tylko krowa nie zmienia poglądów - więc wychodzi, że jest pan krowa.

 • apep54

  Oceniono 9 razy 5

  W pewnych okolicznościach ludzie z..... temperamentem (-niech będzie-"temperamentem"...) Rulewskiego są pożyteczni,choć na co dzień ,na trzeźwo nerwus potrafi być irytująco ......nierozsądny . Ładnie byśmy wyglądali bez Millera i Cimoszewicza . Chyba ,że jednak nie stali u granic chętni do "pomocy". IPN jeszcze miota się z ostatecznym werdyktem.....-Stali, nie stali ???

 • 123waz

  Oceniono 19 razy 5

  odpowiem Rulewskiemu, to lewica, ludzie SLD wprowadzili nas do NATO i do UE , przy wściekłości niektórych ówczesnych prawicowych polityków, którzy opowiadali Polakom jakie to nas czekają zagrożenia. Torpedowali te wysiłki . Pamiętam ten czas. To lewica musiała wtedy kłaniać się K K , bo szukała poparcia wszędzie. Gdyby wówczas na czele rządu była jakakolwiek prawicowa hołota tak jak dziś, to nie bylibyśmy w UE. Nawet pamiętam ten wasz Tusk też nie bral udziału w tym lewicowym dążeniu do integracji z UE. .bo nie lubił SLD , nawet przez 8 lat swoich rządów, na rocznicy wstąpienia nie zaprosił na uroczystość ludzi, dzięki ktorym jesteśmy europejską wspólnotą. SLD miało i ma światłych, nowoczesnych polityków, to z ich mądrości i otwartości korzystają prawicowi politycy do dziś. Prawica nigdy nie potrafiła niczego budować

 • 1utek

  Oceniono 8 razy 4

  Rewolucja w Polsce polegająca na tym, że zmienił się ustrój i sojusznicy miała miejsce 30 lat temu. Wracanie do podziałów sprzed 30 lat jest delikatnie mówiąc anachronizmem. Pana Rulewskiego można by nazwać dinozaurem politycznym, równocześnie warto sobie adać sprawę, że podobnych mentalnie do Pana Rulewskiego ludzi w Polsce dostatek. I choć jest to irracjonalne nie ma w tym nic nadzwyczajnego, tak działo się zawsze. Z przypadków opisywanych w literaturze można np. przytoczyć Rzeckiego z Lalki Prusa.

 • princepinot

  Oceniono 6 razy 4

  A co jest takiego zlego z bycia hodowca swin?

 • oloros11

  Oceniono 4 razy 4

  oni w tym Rulewski ciagle walcza z komuna - inaczej ich mozh=gi juz nie umia pracowac - sa jak roboty - tylko nie zauwazyli ze elektorat ma to w dupie - ma inne problemy - w ogole komuna nic mu nie mowi
  a starszym komuna o zgrozo kojarzy sie z czyms lepszym niz maja dzisiaj !!1
  tak ze panie Rulewski - ogarnij sie troche - pogadaj z mlodymi
  zobacz jak twoji niedawni koledzy i przyjaciele rozpierd laja Polske - to przeciez byli czlonkowie Solidarnosci - to oni i pan odpowiadaja za tragedie w stylu Wenezueli ktora lada moment nastapi - i co znowu bedzie winna komuna?

 • dzakarta

  Oceniono 12 razy 4

  Rulewski -wiecznie płaczliwy "bohater" spod Monte Chap-Chap. Stracił jeden ząbek (mleczny?) w starciu z milicją w PRL, a zachowuje się jak wielokrotnie ranny partyzant z Wojny Stuletniej !

 • bahmat

  Oceniono 16 razy 4

  Cimoszewicz na Prezydenta to jest wspaniały człowiek, mądry, myślący i uczciwy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • zbigniew49

  Oceniono 8 razy 4

  A Kaczyński przekazał kasę ze skarpety oraz swoje udziały ze srebrnej także na Katedrę, żeby mu komornik nie zabrała na zapłatę Austriakowi.

 • benia_b

  Oceniono 7 razy 3

  Spoko. Rulewski idzie do zjednoczonej prawicy, a brakowało mu pretekstu.

 • gadagadu

  Oceniono 3 razy 3

  ... oczywiście wszystkiemu są winni ... oni ....

  ... jaaaaaa ?????? ....

  ... tylko dobrze ..... tooooo .... O N I ....

 • tpdlagier

  Oceniono 15 razy 3

  Nie oceniam pana Rulewskiego. Niestety cały beton komunistyczny przylepiony do koalicji to w prostej linii spadkobiercy PZPRu. To ówcześni antyEuropejczycy, anty NATOwcy, teraz bezczelnie obnoszący się ze swoimi demokratycznymi hasłami. Problem w tym, że duża część ekipy rządzącej zachowuje ściśle według starych wzorów pezetpeerowskich. To zastanawia i niepokoi.

 • tom_aszek

  Oceniono 15 razy 3

  "Moja kariera w PRL skończyła się na tym, że hodowałem świnie z doktoratem z prawa międzynarodowego."

  To jakiś nowy gatunek świń??
  Trochę dziwnie to sformułował... :)

 • rezun-one

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekaw jestem co sądzi pan Rulewski o znanym socjaliście Piłsudskim?
  To że dokonywał zamachów, był terrorystą, to pikuś, był jeszcze TW.
  Też Rulewskiemu z nim nie po drodze?

 • bohdan

  Oceniono 8 razy 2

  Komuch.

 • sir.fred

  Oceniono 6 razy 2

  Może już czas na emeryturę?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 8 razy 2

  @stoperan12
  Przez dziesiątki lat socjalizmu rządzącą partią był PZPR. Komunizm był w ZSRR i trwa próba jego powrotu w wydaniu PiS pod przywództwem prezesa tej partii. Od 3 lat pojawiło się tylu nowych walczących z dawnym ustrojem, a Rulewski to dawnych wspomnień czar...

 • eugen111

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Rulewski, starzejesz się , uważasz że niegdysiejsze wygłupy w senacie to jakaś atrakcja.
  Kto wybierał tych ludzi do władz ustawodawczych (których ty nazywasz komunistami), a podobno jesteś zwolennikiem demokracji. Twoje postępowanie to jest tylko "twoja demokracja".

 • andrzejmichalak

  Oceniono 2 razy 2

  może przestańmy się bawić w "lepszych i gorszych'" Polaków na poszczególnych etapach naszej historii. Bo to staje się coraz bardziej "płynne" wczoraj, dzisiaj i dalej tak będzie jak podejrzewam. Jako Naród jesteśmy "przy ścianie" tak podzieleni (na lepszych i gorszych..i odwrotnie) jak ..no nie powiem" jak nigdy" bo już to przerabialiśmy choć nie wiem po co. .jesteśmy jako Naród po prostu "łatwo sterowalni" czyli bardzo łatwo Nas podzielić.... Trudno... i żal... Jest jak jest, a o wszystkim niech decydują Wyborcy .."tacy czy inni".. W końcu na tym polega demokracja...I tyle. Bo chyba nikt z Nas Obywateli nie marzy.. o "wojnie domowej". Czas z tym skończyć, z tym wzajemnym piekleniem się.....i pomyśleć o Polsce i jej dalszym losie.....

 • goral67

  Oceniono 1 raz 1

  Ze strony Rulewskiego to pierwszy krok do PiS-u i dobrze , bo czasami czułem się zawstydzony słuchając jego wypowiedzi i widząc emocjonalne przebieranki. Do PiSu pasuje .

 • rezun-one

  Oceniono 1 raz 1

  Do dziś pamiętam słynne hasło rzucone w Stoczni Gdańskiej " Nie jest ważne skąd jesteście, ważne że dziś jesteście z nami". Tamta Solidarność miała 11 mil członków. Dziś "hodowla piesków" Solidarność to niecały milion. Panie Rulewski, znany fakt, gdy w 1982 roku w "Złotej Karczmie" w Gdańsku, dowódca kompanii ROMO, wydał rozkaz "członkowie Solidarności, wystąp", wystąpiła cała kompania. Dziś pan tych ludzi skreśla, murzyn zrobił swoje i pomógł mi zdobyć władzę, można ich kopnąć w żyć? Pomyliłem się co do pana.

 • wiesiek_cebertowicz

  Oceniono 1 raz 1

  Odejscie z PO to jedno. Drugie, to gdzie on teraz pójdzie? Do kukiza? Nowa partyjka? To kolejny objaw polskiej kłotliwosci.

 • marek1937

  Oceniono 7 razy 1

  Teraz nie czas na wyjmowanie protezy z ust. Teraz trzeba walczyć psycholami Pis -owskiej bolszewii.

 • farsizm

  Oceniono 3 razy 1

  Nie wolno siedzieć w dogmatach. Świat nie jest wykuty w kamieniu. Wręcz przeciwnie, jest jak zupa. Trzeba umieć oceniać tu, i teraz.

 • leoleo

  Oceniono 13 razy 1

  rulewski to kretyn, od pierwszego wydarzenia, kiedy wyszarpnąwszy sztuczną szczękę udawał pobitego przez zomo, żenada

 • cxi

  Oceniono 1 raz 1

  W tym tygodniu Jan Rulewski kończy 75 lat i dokonuje rozliczeń.

 • karuzela65

  Oceniono 5 razy 1

  Jestem bardzo zaskoczona decyzja Pna Rulewskiego. Demonstracja w takim stylu? Ale szanuje, to jego wybór. Podejrzewam, że ktoś musiał mu coś obiecać lub "podpowiedzieć".

 • lese_majeste

  0

  Panie Włodzimierzu, rulewski to trep o oganiczonych możliwosciach umysłowych stosownych do naprawy kserokopiarek czy rowerów, ale nie reprezentowania Polski w UE,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX