Cimoszewicz odgryza się Rulewskiemu: Kiedy wprowadziliśmy Polskę do UE, to wtedy było dobrze

- To jest jego wybór, to jest kwestia jego oceny. Moim zdaniem jest w tym wszystkim bardzo emocjonalny, jest bardzo niesprawiedliwy - stwierdził Włodzimierz Cimoszewicz w "Gościu Radia ZET" w odniesieniu do wypowiedzi Jana Rulewskiego, który wystąpił z klubu PO po tym, gdy partia ta rozpoczęła współpracę z SLD w ramach Koalicji Europejskiej.
Zobacz wideo
Moja kariera w PRL skończyła się na tym, że hodowałem świnie z doktoratem z prawa międzynarodowego. Panu Rulewskiemu nie przeszkadzało to, że w swoim czasie razem z Millerem kończyliśmy negocjacje akcesyjne, wprowadziliśmy Polskę do UE, podpisaliśmy traktat akcesyjny. Wtedy było wszystko dobrze

- tak Włodzimierz Cimoszewicz skomentował w "Gościu Radia ZET" powody odejścia senatora Jana Rulewskiego z klubu PO.

Zdaniem byłego premiera i kandydata Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, zachowanie Rulewskiego jest „nie fair”. Senator odszedł z klubu Platformy Obywatelskiej po powstaniu Koalicji Europejskiej, ponieważ przeszkadzała mu współpraca z SLD.

- Ci funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili. Platforma za daleko się posunęła, wpisując na swoje czołowe listy funkcjonariuszy tamtego państwa - tłumaczył swoją decyzję w wywiadzie. Dawny działacz opozycji demokratycznej dodał, że "historia wydała na niego wyrok, że trzeba zwalczać komunę, komunę jako agenturalną instytucję Moskwy".

Cimoszewicz: Rulewski jest bardzo niesprawiedliwy

- To jest jego wybór, to jest kwestia jego oceny. Moim zdaniem jest w tym wszystkim bardzo emocjonalny, jest bardzo niesprawiedliwy. To zachowanie nie fair, ale to jest jego sprawa – ocenił w Radiu ZET Włodzimierz Cimoszewicz.

Były premier zaapelował, aby patrzeć na całokształt osiągnięć.

- Jeśli będziemy w ten sposób oceniali ludzi, to jest krańcowo niesprawiedliwe. Każdego trzeba oceniać indywidualnie według tego co robił i mówił - przekonywał gość Beaty Lubeckiej.

- Mija 30 lat transformacji i ludzie coś przez te 30 lat robili. Jedni się świntuszyli mając nawet najbardziej bohaterskie życiorysy. Inni nie dali cienia wątpliwości co do swojego poparcia dla demokracji, rządów prawa. Każdy z własnym rozumem powinien oceniać ludzi po tego typu decyzjach - podsumował Cimoszewicz.

Więcej o:
Komentarze (281)
Cimoszewicz odgryza się Rulewskiemu: Kiedy wprowadziliśmy Polskę do UE, to wtedy było dobrze
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 105 razy 77

  Panie Janie, szanuję pana opozycyjny życiorys, ale doszukiwanie się komunistycznych wartości u Cimoszki, czy nawet Millera, kiedy ma Pan prawdziwego restauratora PRL-u, który na naszych oczach buduje przewodnią siłę narodu i bijące serce partii, jest przejawem oderwania od bieżącej rzeczywistości. Jest 30 lat po 1989 roku.

 • agaton.tona

  Oceniono 96 razy 68

  wygłupił się facet totalnie. Cimoszewicz to jeden najmądrzejszych polityków w Polsce. Tak, wiem, wielu się nie podoba jak ktoś ma mózg i potrafi myśleć. lepiej popierać kiepskich są tacy sami jak my, nie?

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 77 razy 55

  Cimoszewicz ma, po prostu, rację. Rulewski zawsze miał tendencje do dramatyzowania i brakowało mu umiejętności rzetelnej oceny rzeczywistości.

 • donmarek

  Oceniono 54 razy 44

  Panie Rulewski, z całym szacunkiem, ale schronieniem dla byłych funkcjonariuszy tzw. komuszej partii, jest jej obecna odsłona, czyli PiS !!!

 • laik404

  Oceniono 47 razy 39

  Historia zatoczyła koło...

  Dawni członkowie PZPR jednoczą się z PO aby powstrzymać Pisowsko-bolszewicką nawałę.
  A wojujący z komuną kler i styropianowe Solidaruchy próbują cofnąć Polskę do czasów komuny.

 • gajowy3

  Oceniono 37 razy 35

  pan Rulewski błądzi. od lat 80-tych minęło wiele czasu i ludzie tacy jak pan Cimoszewicz czy pan Belka pokazali, że są przyzwoitymi polskimi politykami. i to jest pół ich życia. więc nie widzą problemu.

 • bodo1983

  Oceniono 33 razy 33

  Polskę do UE wprowadziło SLD, to fakt bezsporny!

 • antykatol666

  Oceniono 58 razy 32

  Pójdzie do pis tam będzie miał samych swoich Piotrowicz, Krzyże, Barbara k. zwana p.Basia Kaczyński sama komunistyczna śmietanka Rulewski tan pasuje idealnie

 • jurek4491

  Oceniono 62 razy 32

  Nie dyskutować z Rulewskim bo jemu dekiel odskoczył , chyba zaraził się od Antka smoleńskiego .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX