Najnowszy sondaż. PiS wygrywa w wyborach do Sejmu, PO daleko w tyle. Na podium jeszcze Wiosna

Z najnowszego sondażu Kantar wynika, że w nadchodzących wyborach do Sejmu 35 procent Polaków oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość, a 20 procent - na Platformę Obywatelską. Na podium znalazłaby się też Wiosna Roberta Biedronia. Podobnie przedstawia się rozłożenie głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Sondaż wyborczy został przeprowadzony przez Kantar w dniach 5-10 kwietnia - podaje Onet. Respondenci zostali zapytani, na jaką partię zagłosują w październikowych wyborach do Sejmu i w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 6 maja.

Najnowszy sondaż partyjny. PiS z przewagą nad PO

Z sondażu wynika, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu zadeklarowało 35 procent badanych. Z kolei 20 procent badanych chciałoby oddać głos na Platformę Obywatelską, a 6 procent - na partię Wiosna Roberta Biedronia. W Sejmie znalazłoby się jeszcze SLD z poparciem 5 procent badanych.

Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. Na partie Kukiz'15, PSL i Nowoczesną oddałoby głos po 4 procent badanych, z kolei partie Razem, Ruch Narodowy, Teraz! i Zieloni uzyskałyby mniej niż 1 procent poparcia.

PiS wygrywa też w wyborach do PE

Podobnie rozkładają się głosy poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Aż 36 procent badanych zadeklarowało, że w majowych wyborach poprze PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem), a 27 procent - Koalicję Europejską. Z kolei 7 procent respondentów oddałoby głos na partię Wiosna. Według szacunków Kantar PiS uzyskałoby 27 mandatów do PE, Koalicja Europejska - 20, a Wiosna - 5 mandatów.

Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. Głosy rozłożyłyby się w następujący sposób: Kukiz'15 - 4 procent, Lewica Razem - 4 procent, Konfederacja - 2 procent, Polska Fair Play - mniej niż 1 procent. 20 procent badanych wstrzymało się od głosu.

Przewagę PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych prognozuje także kwietniowy sondaż CBOS

Więcej o:
Komentarze (298)
Najnowszy sondaż. PiS wygrywa w wyborach do Sejmu, PO daleko w tyle
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 60 razy 30

  ciemny lud kupił 500 złotych zrabowane im z kont emerytalnych i "rozdane"w formie kiełbasy wyborczej

 • vegemot

  Oceniono 38 razy 16

  'Dać' ciemnemu ludowi 500zł, które wcześniej się im zabierze. Ciemnota będzie świętować i wiwatować ze szczęścia. Połamie sobie także nogi w biegu do urn głosować na swoich 'panów' w podzięce

 • yo1pek

  Oceniono 36 razy 16

  Nie ma się czym ekscytować. Jeszcze parę takich sondaży i PISsyny wezmą 75% prowizji z OFE zamiast "skromnych" 15%.

 • 20portal

  Oceniono 30 razy 12

  Ciemny lud kupuje brednie prezesa. Przed szkoda i po szkodzie głupi.

 • 20portal

  Oceniono 24 razy 10

  W zasadzie to po co ciemnemu ludowi szkoła. On woli pincet plus. A w szkole wystarczą trzy klasy, dla tych którzy będą chcieli dzieciuchy ucyć. I w tej szkole będzie tylko o Kaczyńskich, najważniejszych przywódców polaczków w tysiącletnich dziejach.
  Ludzie, kiedy wy się pukniecie w głowy?

 • big_chlebowski

  Oceniono 20 razy 8

  Zastanawiam się dlaczego prawdziwi wolacy komentują artykuły na wyborczej, a nie na ich jedynie słusznej "gazecie wolskiej codziennie"??? Może dlatego, że tam nie ma możliwości komentowania ?! :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX