Aleksander Kwaśniewski dla Gazeta.pl o reformie OFE: To manipulacje finansowe i werbalne

Aleksander Kwaśniewski był gościem Porannej rozmowy w Gazeta.pl. - To są wszystko manipulacje, finansowo i werbalnie. Te pieniądze mają trafić do budżetu i to ma być główny cel tej kolejnej reformy - tak były prezydent zrecenzował zapowiedzianą przez Mateusza Morawieckiego reformę OFE.

- To są wszystko manipulacje, finansowo i werbalnie. Finansowo, bo te pieniądze mają trafić do budżetu i to ma być główny cel tej kolejnej reformy. Boleję nad tym faktem, bo pamiętam rząd Jerzego Buzka, który reformę emerytalną przeprowadził, ja to podpisywałem w przekonaniu, że tworzymy stabilny system. Językowo, bo to kolejna próba wprowadzenia do obiegu słów, które oznaczają tak na prawdę podatek. Opłata przekształceniowa to tak naprawdę 15-procentowy podatek, który zapłaci właściciel OFE. Tak jak słynna danina solidarnościowa oznacza ni mniej, ni więcej tylko podatek.

Więcej o:
Komentarze (73)
Aleksander Kwaśniewski dla Gazeta.pl o reformie OFE: To manipulacje finansowe i werbalne
Zaloguj się
 • spocony_w_lodowce

  Oceniono 25 razy 21

  To już jest jakaś paranoja. Jestem (jesteśmy) teraz stawiani pod ścianą i zmuszani do wyboru mniejszego zła. Albo zdecydujemy się przekazać NASZE odkładane pieniądze do jakichś dziwactw typu indywidualne konta (teraz nasze pieniądze nie są na takich?) i zapłacimy od tego podatek, bagatela 15 % wartości naszych zebranych pieniędzy, a później jeszcze bezczelnie będą od tego potrącać podatek przy wypłacaniu świadczeń emerytalnych, albo wybierzemy przelanie wszystkich środków do ZUS i już tych pieniędzy nie zobaczymy, bo nie wiem czy ktoś liczy jeszcze w tych czasach na zusowską emeryturę... Przemyśleli to dobrze, albo Kowalski da nam pieniądze w postaci podatku 15 % od zebranych pieniędzy na kontach II filaru ubezpieczeń, albo do wszystko na zus bez podatku ale tych pieniędzy nigdy już nie zobaczy. I w imię czego to wszystko? w imię tego żeby realizować wszystkie programy socjalne typu + oraz utrzymywać klasę bezrobotną naszego kraju!

 • tadian

  Oceniono 22 razy 20

  Zabierac tylko matołom z Pisu .skoro to ich rzad

 • jurek4491

  Oceniono 25 razy 19

  To jest KRZDZIEŻ pieniędzy w biały dzień .
  Środki zgromadzone w OFE można uratować jeżeli wszyscy pracujący przeniosą swoje pieniądze do ZUS-u , wtedy PiS dostanie WAŁA a ludzie uratują zgromadzone wkłady .

 • race444

  Oceniono 18 razy 18

  Kazda machloja z OFE doprowadza do dodatkowych kosztow, kosztow, ktore my pokryjemy.

 • al48

  Oceniono 17 razy 15

  Zagarniecie OFE to rozdawnictwo PiS-u za nasze pieniądze.

 • lemond

  Oceniono 17 razy 13

  Platforma zaczęła, PIS kończy, obie formacje złamały umowę społeczną. G....no, nie Państwo.
  Jestem OBURZONY!!!!

 • atibalo

  Oceniono 13 razy 11

  To niesamowite ...
  kiedy PIS szkalował poprzedników o skoku na OFE miał duże poparcie ,
  teraz kiedy robi to samo też ma duże poparcie ... czy ten naród rzeczywiście zidiociał .

 • gab48

  Oceniono 11 razy 11

  To bylby temat dla normalnej opozycji. Rzad probuje ratowac budzet okradajac ludzi z oszczednosci.
  Ale nie w Polsce. Za pare chwil temat ze strony gazety zniknie. Za to po raz ktorystam bedzie o polskiej homofobii, o bohaterce wysokich obcasow co wygania nienawisc z kosciola, o panu Biedroniu ....
  Z taka opozycja i z taka prasa PiS bedzie dzielil irzadzil dlugie lata. Niestety

 • jami100

  Oceniono 9 razy 7

  Pisiory zrobią to samo co zrobił Tusk. Zapisane na emeryta a użytkowane przez ZUS. Użytkowane teraz a zapisane na przyszłość. Zwykły skok na kasę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX