Minister rolnictwa zabrał głos ws. "Krowy+". "Dać nauczycielom? Trzeba być mało rozgarniętym"

- Twierdzenie, że świnie i krowy są ważniejsze niż nauczyciele jest żenujące i nie na miejscu. Świadczy albo o braku wiedzy, albo o złej woli - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji 6 kwietnia obiecał finansowe wsparcie rolników w postaci co najmniej 100 zł od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy. Zapowiedział to w przeddzień rozpoczęcia strajku nauczycieli, co w środowisku oświatowym wywołało wiele negatywnych komentarzy. Obietnicę Kaczyńskiego w kontekście niskich płac pracowników oświaty krytykowali też posłowie opozycji. Teraz odniósł się do tego szef Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

"Działacze PO rechotali słysząc pomysł prezesa Kaczyńskiego"

- Przykre jest to, że szukanie różnych form wsparcia dla rolników wywołało tak kpiącą narrację u części opozycji. Działacze PO wręcz rechotali słysząc pomysł prezesa Kaczyńskiego. Twierdzenie, że świnie i krowy są ważniejsze niż nauczyciele jest żenujące i nie na miejscu. Świadczy albo o braku wiedzy, albo o złej woli. Cóż, u polityków opozycji jest pewnie i jedno, i drugie. - powiedział Ardanowski w rozmowie z "Super Expressem". -  W dwunastu krajach UE istnieje możliwość wsparcia finansowego hodowli świń i bydła z unijnego programu rozwoju obszarów wiejskich. Co w tym śmiesznego? - dodał minister.

Ardanowski przypomniał też, że ewentualne pieniądze dla hodowców nie będą pochodziły z krajowego budżetu, a ze środków unijnych. - Pomysł prezesa Kaczyńskiego dotyczy wyłącznie środków unijnych i nie wolno wesprzeć ewentualnego pomysłu ze środków krajowych, więc trzeba być mało rozgarniętym, by okłamywać opinię publiczną, że można te pieniądze dać nauczycielom - stwierdził.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (257)
Minister rolnictwa zabrał głos ws. "Krowy+". "Dać nauczycielom? Trzeba być mało rozgarniętym"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 135 razy 115

  No dobra nawilżaczu, nie krępuj się. Wiadomo, że pan prezes jest założycielem unii i dopłaty do polskiego rolnictwa wymyślił będąc jeszcze w podstawówce!

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 105 razy 95

  No jasne, prezes Kaczyński każe, to Unia da. Chyba kopa.

 • yulek_cezar

  Oceniono 73 razy 61

  Mało rozgarniętym to trzeba być by uwierzyć, że jak władza mówi, że da, to da. Ludzie usłyszeli pińset na krowę i polecą zagłosować, a później jakie pińcset, panie, to unia nie dała. Mało kto pamięta jak to miało być z tą kasą na "każde dziecko".

 • kemor234

  Oceniono 61 razy 55

  "Rząd" PIS dąży chyba do ... prywatyzacji Państwa. Żeby kosztów nie mieć ...
  Prywatne szkoły, przychodnie, szpitale. Węgiel z importu od sprawdzonych "przyjaciół". Nawet obronność kraju oddać amerykanom.
  Pieniądze na krowy i świnie??? I tak nie dają ... Rolnicy je zabiją i znowu korzyść będzie.

 • z.04.2019

  Oceniono 54 razy 48

  To z pisu i to od Kaczyńskiego wyszła taka narracja, dopłata do świń i do krów większa i ważniejsza od ludzi , ważniejsza niż rozmowy z nauczycielami i ich strajk. Strajk o którym prezes, podejrzany ??? 'srebrny deweloper" milczy jak zaklęty.

 • japka_putina

  Oceniono 47 razy 43

  Trzeba być mało rozgarniętym, by wierzyć w realność obietnic rozdawania dodatkowych europejskich pieniędzy przez partię, która z Europą drze koty. Pisowski elektorat spełnia w całości ten warunek. Ale komunikat generalnie był prosty: najważniejsze są krowy, potem idą świnie. Nauczyciele niech spadają. Tu nie ma z czego rechotać.

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 36

  Tylko im nagrody się należą a reszta za miskę ryżu ma z....ć , na pohybel pisowi

 • jurek4491

  Oceniono 42 razy 36

  " Trzeba być mało rozgarniętym " .
  No proszę i całe nasze społeczeństwo ma zdanie jak w kraju traktują człowieka .
  Do jesieni DAMY RADĘ wytrzymać bo nie zdążą zrobić tego co postuluje Bierecki .

 • xsawer

  Oceniono 36 razy 34

  Panie Ardanowski, że te pieniądze są ze zgniłej Unii to dobrze wiemy, ale chodzi o kontekst, a tu udaje(?) pan idiotę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX