Marcin Kierwiński mówi o "wyimaginowanym problemie" PiS. Premiera nazywa "dyplomowanym kłamcą"

- Kaczyński mówi o wyimaginowanym dzisiaj problemie i czarnej wizji euro, która zdemoluje całą Polskę, to jest to jedno wielkie kłamstwo - tak Marcin Kierwiński w rozmowie z Gazeta.pl skomentował słowa prezesa PiS z sobotniej konwencji.
Zobacz wideo

Marcin Kierwiński z Koalicji Europejskiej był gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl. Poseł odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który na konwencji w Lublinie stwierdził, że "Koalicja Europejska chce nas jak najszybciej wprowadzić do strefy euro". - Kaczyński mówi o wyimaginowanym dzisiaj problemie i czarnej wizji euro, która zdemoluje całą Polskę, to jest to jedno wielkie kłamstwo - stwierdził Kierwiński. - Nikt teraz nie mówi o czasowej perspektywie przystąpienia do strefy euro, nieprawdą jest też to, że państwa, które przyjęły euro stały się oazami upadku gospodarczego. Z 10 krajów, które były przyjmowane do Unii 15 lat temu, siedem przyjęło euro i nie narzekają - dodał.

Zdaniem Kierwińskiego Polska powinna otworzyć dyskusję na temat wejścia Polski do strefy euro. - Musi być bardzo uczciwa rozmowa z Polakami o tym, co jest szansą, jeżeli chodzi o wejście do euro, a co jest zagrożeniem - powiedział.

Marcin Kierwiński o Morawieckim: Dyplomowany kłamca

Gość Gazeta.pl stwierdził też, że premier Mateusz Morawiecki, mówiący, że pensje nauczycieli nie rosły za rządów PO-PSL, jest "dyplomowanym kłamcą". - Pan premier dwa razy miał wyrok za mówienie nieprawdy w kampanii samorządowej. Nie znam tej wypowiedzi, będziemy to dokładnie sprawdzać, ale jeżeli pan premier Morawiecki mówi, że za rządów PO-PSL nie wzrosły pensje nauczycieli, to jest kłamstwo - stwierdził.

Zobacz wideo
Więcej o: