Marcin Kierwiński mówi o "wyimaginowanym problemie" PiS. Premiera nazywa "dyplomowanym kłamcą"

- Kaczyński mówi o wyimaginowanym dzisiaj problemie i czarnej wizji euro, która zdemoluje całą Polskę, to jest to jedno wielkie kłamstwo - tak Marcin Kierwiński w rozmowie z Gazeta.pl skomentował słowa prezesa PiS z sobotniej konwencji.
Zobacz wideo

Marcin Kierwiński z Koalicji Europejskiej był gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl. Poseł odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który na konwencji w Lublinie stwierdził, że "Koalicja Europejska chce nas jak najszybciej wprowadzić do strefy euro". - Kaczyński mówi o wyimaginowanym dzisiaj problemie i czarnej wizji euro, która zdemoluje całą Polskę, to jest to jedno wielkie kłamstwo - stwierdził Kierwiński. - Nikt teraz nie mówi o czasowej perspektywie przystąpienia do strefy euro, nieprawdą jest też to, że państwa, które przyjęły euro stały się oazami upadku gospodarczego. Z 10 krajów, które były przyjmowane do Unii 15 lat temu, siedem przyjęło euro i nie narzekają - dodał.

Zdaniem Kierwińskiego Polska powinna otworzyć dyskusję na temat wejścia Polski do strefy euro. - Musi być bardzo uczciwa rozmowa z Polakami o tym, co jest szansą, jeżeli chodzi o wejście do euro, a co jest zagrożeniem - powiedział.

Marcin Kierwiński o Morawieckim: Dyplomowany kłamca

Gość Gazeta.pl stwierdził też, że premier Mateusz Morawiecki, mówiący, że pensje nauczycieli nie rosły za rządów PO-PSL, jest "dyplomowanym kłamcą". - Pan premier dwa razy miał wyrok za mówienie nieprawdy w kampanii samorządowej. Nie znam tej wypowiedzi, będziemy to dokładnie sprawdzać, ale jeżeli pan premier Morawiecki mówi, że za rządów PO-PSL nie wzrosły pensje nauczycieli, to jest kłamstwo - stwierdził.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (71)
Marcin Kierwiński mówi o "wyimaginowanym problemie" PiS. Premiera nazywa "dyplomowanym kłamcą"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 21 razy 17

  Bo Polskę może uratować przecie tylko Rubel.
  Nie jakieś wegetariańskie, pedalskie euro.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 21 razy 13

  Bardzo proszę o nie zajmowanie się pisimi tematami zastępczymi...bo są właśnie po to aby się tymi "rewelacjami" zajmować.
  Kukiz podobno wymyślił ustawę o tym żeby złotówka była pieniędzmi w Polsce i złożył ją w Sejmie. Są tylko dwa podstawowe pytania :
  1. Czy facet nie czytał Konstytucji, gdzie to jak byk napisane ?
  2. Czy mogą być więksi kretyni jak kukizowcy ?

 • henryk_d

  Oceniono 16 razy 10

  Ci co twierdzą, że po wprowadzeniu euro wzrosną ceny, to kompletni ignoranci ekonomiczni. Nie maja pojęcia co kształtuje ceny w gospodarce wolnorynkowej. Natomiast jest pewne, że wzrost cen spowoduje rozdawanie pieniędzy budżetowych i imię "sprawiedliwości społecznej". Np. żeby emerytka mogła pojechać do Miedziogorne.

 • wolo

  Oceniono 20 razy 10

  Problem to nie Euro. Problem to polski złoty, którego wartości ma bronić nienasycony wieprz mianowany przez PiS na prezesa banku centralnego i korupcja w instytucjach regulacyjnych

 • remo29

  Oceniono 7 razy 7

  Euro jest fuj, bo nie można sobie tak po prostu zadzwonić do kolegi z NBP i powiedzieć, żeby dodrukował trochę kasy, bo trzeba wygrać wybory. To jest proste jak nos Morawieckiego.

 • vito.anstadt

  Oceniono 15 razy 7

  Jeszcze nie bylo w Polsce tak zaklamanego polityka jak PMM,niestety.jak widac,stanowisko ponad wszystko.

 • komentarz.24

  Oceniono 12 razy 6

  PIS "żywi się" i rośnie w siłę na konfliktach, alby móc rządzić wg zasady "Dziel i rządź!", oraz "zarządzać strachem" swojego elektoratu.
  Dlatego, gdy jednej konflikt wygasa, albo staje się mniej nośny medialnie, otwiera kolejny. Dodatkową korzyścią jest możliwość odciągnięcia uwagi od innych, rzeczywistych sporów i problemów.
  W tym tygodniu jest to zmyślony spór o euro; w przyszłym tematem tygodnia będzie cokolwiek innego, równie nieprawdziwego, ale korzystnego dla autora.

 • franko66

  Oceniono 11 razy 5

  Oddać pod sąd Morawiecki.Oba Morawieckie nie mają honoru jaki ojciec taki syn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX