Jest kolejny sondaż wyborczy: PiS z szansą na samodzielne rządy. Platforma Obywatelska daleko w tyle

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w kwietniu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddałoby głos 43,8 proc. ankietowanych.
Zobacz wideo

43,8 proc. - taki wynik w sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość. 25,7 proc. zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. Taki wynik oznacza, że partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby rządzić w Sejmie samodzielnie.

8,2 proc. głosów zdobyłaby Wiosna, 6,4 proc. - Kukiz'15, a 5 proc. - PSL. Poza Sejmem znalazłyby się ugrupowania takie jak m.in. SLD (4,2 proc.), Partia KORWiN (2,9 proc.), Nowoczesna (1,4 proc.), Razem (1,1 proc.), Ruch Narodowy (0,5 proc.) i Teraz (0,2 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone 10-11 kwietnia na grupie 1016 dorosłych osób. W wynikach uwzględniono jedynie osoby, które zadeklarowały udział w wyborach.

Z opublikowanego w sobotę innego badania Estymatora dla DoRzeczy.pl, dotyczącego z kolei wyborów do Parlamentu Europejskiego, wynika, że na PiS zagłosowałoby 42 proc. badanych, a na Koalicję Europejską (PO, Nowoczesna, SLD, PSL i Partia Zieloni) 37,7 proc.

Zobacz wideo