Sondaż IBRiS dla Radia ZET: Koalicja Europejska tuż za Prawem i Sprawiedliwością. Co z Wiosną?

38,7 proc. ankietowanych deklaruje chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET. Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem niższym o 2,5 punktu procentowego.
Zobacz wideo

Szansę na zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Jak wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, na partię Jarosława Kaczyńskigo chce zagłosować 38,7 proc.

36,2 proc. deklaruje oddanie głosu na Koalicję Europejską (PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Partia Zieloni).

Partia Wiosna Roberta Biedronia zdobyła w tym badaniu wynik na poziomie 7,6 proc., a ugrupowanie Kukiz'15 - 5,3 proc.

Sondaż został wykonany w piątek 12 kwietnia na próbie 1100 dorosłych mieszkańców Polski. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą 52 europosłów. 

W weekend swój sondaż opublikował również portal Dorzeczy.pl. Badanie wykonała firma Estymator na próbie 1016 osób, wzięto pod uwagę jedynie głosy wyborców zdecydowanych. W sondażu PiS zdobył poparcie na poziomie 42 proc., Koalicja Europejska - 37,7 proc., Wiosna - 7,6 proc., Kuiz'15 - 6,1 proc. Pod progiem Konfederacja (3,8 proc.), Polska Fair Play (1,6 proc.) i Lewica Razem (1,2 proc.).

Zobacz wideo
Więcej o: