Sondaż IBRiS dla Radia ZET: Koalicja Europejska tuż za Prawem i Sprawiedliwością. Co z Wiosną?

38,7 proc. ankietowanych deklaruje chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET. Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem niższym o 2,5 punktu procentowego.
Zobacz wideo

Szansę na zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Jak wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, na partię Jarosława Kaczyńskigo chce zagłosować 38,7 proc.

36,2 proc. deklaruje oddanie głosu na Koalicję Europejską (PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Partia Zieloni).

Partia Wiosna Roberta Biedronia zdobyła w tym badaniu wynik na poziomie 7,6 proc., a ugrupowanie Kukiz'15 - 5,3 proc.

Sondaż został wykonany w piątek 12 kwietnia na próbie 1100 dorosłych mieszkańców Polski. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą 52 europosłów. 

W weekend swój sondaż opublikował również portal Dorzeczy.pl. Badanie wykonała firma Estymator na próbie 1016 osób, wzięto pod uwagę jedynie głosy wyborców zdecydowanych. W sondażu PiS zdobył poparcie na poziomie 42 proc., Koalicja Europejska - 37,7 proc., Wiosna - 7,6 proc., Kuiz'15 - 6,1 proc. Pod progiem Konfederacja (3,8 proc.), Polska Fair Play (1,6 proc.) i Lewica Razem (1,2 proc.).

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (235)
Sondaż IBRiS dla Radia ZET: Koalicja Europejska tuż za Prawem i Sprawiedliwością
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 70 razy 36

  Ciemnota na poziomie ok 35% będzie głosowała dalej na swoich 'panów' nawet jak doprowadzą do Polexitu, usuną konstytucję, sądy, wydoją kolejne miliardy, włączą kraj do Rosji, a w świecie tak wstaną z kolan że będzie 1:270, a nie 1:27. Ciemny lud, patologia, nieroby nie głosują na nich zeby w kraju zyło się lepiej, oni głosują żeby innym żylo sie gorzej i na ich poziomie. Dlatego nie chcą umożliwić żeby Polska była na poziomie europejskim

 • jackie53

  Oceniono 47 razy 29

  Patrząc na te sondaże zastanawiam się, co musi się jeszcze wydarzyć żeby Polacy zrozumieli, że partia PiS to złodzieje, kłamcy, dyletanci, populiści chcący wyprowadzić Polskę z Unii i zawrzeć porozumienie najlepiej z Orbanem, Łukaszenką a może nawet i z Putinem. Wydaje mi się, że ignorowanie i "upupianie" nauczycieli ma na celu wstrzymanie edukacji społeczeństwa, żeby było jeszcze głupsze aniżeli jest w tej chwili. Durnym społeczeństwem łatwiej jest manipulować, co zresztą widać na załączonym obrazku. Polacy - obudźcie się!!!!!!!

 • marekbeatlemarek

  Oceniono 37 razy 27

  Trzeba mieć siano w głowie albo ogromną pustkę aby głosować na pisomatolstwo :(

 • falbor

  Oceniono 39 razy 25

  Pan prezes też popiera Koalicję Europejską, tylko wstydzi się to głośno powiedzieć ;))

 • hk043

  Oceniono 35 razy 21

  Ja myślałem że PE ich nie interesuje. Ale ze względu na zarobki napewno tak i to jest dla pani szydlo najważniejsze

 • Piotr

  Oceniono 33 razy 19

  Czy Polacy taki chaos, jak obecnie mamy w edukacji, służbie zdrowia, sądownictwie, prokuraturze czy w wielu innych dziedzinach, chcą mieć przez kolejne lata? Nie wierzę.

 • pronti75

  Oceniono 13 razy 9

  Zabawne z jaka zaciekłością pisia trolnia komentuje wszystkie artykuły dot. sondaży. Drogie PiS-ie parobki, powiedzcie tym swoim mocodawcom, ze nie świadczy to raczej o pewności siebie, a wręcz przeciwnie. Bój się pisia bolszewio, twój koniec jest bliski.

 • cim_cum

  Oceniono 21 razy 9

  Do wyborów jeszcze trochę zostało; wszystko może się zdarzyć. Wśród swoich znajomych obserwuję wyraźny wzrost poparcia dla PO i przystawek (może z wyjątkiem PSL). PiS traci. Nauczyciele z rodzinami dyszą żądzą zemsty. Kaczor liczy na emerytów, ale oby się nie przeliczył.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 16 razy 8

  ŚWINIE+ pchajo się po ojro

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX