Anna Zalewska jeździ limuzyną i pobrała 21 tys. zł kilometrówek. "Rozgranicza prace ministra i posła"

- Wożą ją limuzyną, a bierze pieniądze na paliwo - grzmi dzisiejszy "Super Ekspress". Chodzi o minister Annę Zalewską, która jeździ rządową limuzyną oraz pobiera tzw. poselskie "kilometrówki", czyli pieniądze dla posłów używających prywatnych aut. Resort tłumaczy.
Zobacz wideo

Jak pisze "SE", Anna Zalewska od momentu, gdy została posłanką, pobrała 21 tys. zł kilometrówek. "Nie jest to zakazane prawnie. Ale czy jest moralne?" - zastanawia się tabloid.

"Kilometrówki" zaszkodziły wizerunkowo już niejednemu politykowi. W takcie słynnej "afery madryckiej" Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki z  PiS pobrali pieniądze na paliwo, a do Hiszpanii latami samolotami. Z kolei Adam Andruszkiewicz brał kilometrówkę, chociaż... nie posiadał prawa jazdy ani samochodu. O obu tych sprawach było głośno.

MEN: Anna Zalewska rozgranicza dwie role

Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumaczy, skąd kilometrówki Zalewskiej.

- Anna Zalewska rozgranicza swoje prace jako minister i jako poseł. Realizując zadania jako minister edukacji narodowej, korzysta z samochodów floty MEN, pełniąc obowiązki wynikające z wykonywania mandatu posła, korzysta ze swojego samochodu prywatnego – opowiedziała "Super Expressowi" Anna Ostrowska, rzecznik MEN.

Więcej o:
Komentarze (427)
Anna Zalewska jeździ limuzyną i pobrała 21 tys. zł kilometrówek. "Rozgranicza prace"
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 111 razy 105

  tak głupia, wyłysiała pisowska kura anna zalewska pracuje dla idei :
  2015 — 109 000zł rocznie +dieta poselska prawie 23 000zł
  2016 — 208 000 zł rocznie +dieta poselska ponad 29 000zł
  2017 — 250 000 zł rocznie +dieta poselska ponad 30 000zł

 • dar10ko

  Oceniono 68 razy 68

  Zapewne posiada moc rozdwojenia na: Zalewska minister i posłankę Zalewską. Albo inaczej za dnia pracuje jako minister a w nocy spotyka się z wyborcami w swoim okręgu wyborczym i uchwala w nocy ustawy w sejmie. Co potwierdzają nocne obrady sejmu. Na przykładzie rozdwojenia czasu pacy P. Zalewskiej wiadomo dlaczego PiS organizuje głosowania nocą.

 • glencok

  Oceniono 59 razy 57

  Wyborcy pisu - nawet nie wiecie jak was dymają. Plują wam w twarz a wy z uśmiechem że deszcz pada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX