Ryszard Czarnecki broni senatora Biereckiego. "To ja przypomnę wypowiedź Donalda Tuska"

- Wypowiedź ta została wyrwana z kontekstu - stwierdził Ryszard Czarnecki pytany przez Piotra Maślaka o słowa senatora Biereckiego o "oczyszczeniu Polski" z niegodnych ludzi. Europoseł przekonywał, że postawa mediów to hipokryzja, ponieważ nie reagowały równie mocno, kiedy Donald Tusk stwierdził, że "trudno żyć z Jarosławem Kaczyńskim w jednym państwie".

Gościem Piotra Maślaka w porannej rozmowie Gazeta.pl był eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, który w maju będzie ubiegać się o reelekcję. Podczas rozmowy poruszono tematy strajku nauczycieli, stwierdzenia Stanisława Karczewskiego o tym, że nauczyciele powinni pracować "dla idei" wypowiedzi senatora Grzegorza Biereckiego o "oczyszczaniu Polski" z niegodnych ludzi. Była też mowa o sprawie Geralda Birgfellnera i zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ryszard Czarnecki o dawnej wypowiedzi Tuska: To było szczucie

- Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej - powiedział senator PiS Grzegorz Bierecki podczas obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na jego słowa zareagowała opozycja, a Joachim Brudziński z PiS powiedział, że oczekuje od polityka przeprosin. Bierecki zapowiedział jednak, że za swoją wypowiedź przepraszać nie zamierza i dodał, że wyśle szefowi MSWiA całe wystąpienie i "wtedy pozwoli mu skomentować".

- Wypowiedź ta została wyrwana z kontekstu - stwierdził Czarnecki pytany przez Maślaka o słowa senatora. 

- Jeżeli mówimy o wypowiedziach, które są kontrowersyjne, to ja przypomnę wypowiedź Donalda Tuska, która nie wzbudziła emocji, a wzbudzić powinna dużo większe, bo ówczesny premier mówił, że trudno żyć z Jarosławem Kaczyńskim w jednym państwie, on sobie tego nawet nie wyobraża. To było szczucie, wręcz zachęcanie, żeby Kaczyńskiego wyeliminować - stwierdził europoseł PiS.

- Czyli to też jest szczucie? - dopytywał Maślak.

- Nie, nie.Ja pokazuje pewną hipokryzję. Wtedy jakoś media niespecjalnie reagowały na skandaliczną wypowiedź Tuska, mimo że ewidentnie było to bardzo ryzykowne, bo zachęcało szaleńców - odpowiedział Ryszard Czarnecki.

Więcej o:
Komentarze (350)
Czarnecki broni Biereckiego: Media nie reagowały na skandaliczną wypowiedź Tuska
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 123 razy 115

  1. Obatel stracił swoje stanowisko unijne ZA CHAMSTWO. Dlaczego gazeta, tak jak i TVN, wciąż podsuwają mikrofon temu chamowi, dowartościowując go?
  2. Dlaczego nikt tego CHAMA nie spyta co on dzień w dzień robi w Sejmie, skoro powinien siedzieć w Brukseli?

 • krynolinka

  Oceniono 110 razy 96

  Biedny kontekst. Dzięki wybitnym wysiłkom pisiorków łysy jak kolano.. Wyrwały mu małpiszony wszystko co się wyrwać dało..
  Tusk zareagował tylko na oskarżenia o mord na bracie pana prezesa. Nie kombinuj Rychard jak koń pod górkę, bo się spocisz!

 • glencok

  Oceniono 76 razy 66

  Podłoty nawet nie potraficie nie wstydzić się własnych poglądów. Wieczne ględzenie o kontekście i Tusku. Kto na nich głosuje?

 • zdrowy.rozsadek.krk

  Oceniono 62 razy 58

  Wyznawcy PiS i Kaczyńskiego to jednak są zaślepieni! Jak można nie dostrzegać różnicy miedzy sformułowaniami: "oczyścić Polskę z kogoś" a "trudno z kimś żyć"
  No ale "Złotego Cielca JK" wolno tylko uwielbiać i podziwiać :)

 • jael53

  Oceniono 61 razy 57

  A to kolejna bezczelność. Od stwierdzenia, że z kimś żyć trudno - wszystko jedno, w domu czy w kraju - do zachęty "oczyszczenia" takiego miejsca jest jednak bardzo daleko. Niezależnie od kontekstu.

 • seroo1

  Oceniono 53 razy 51

  Kozi dydku!
  Jeżeli nie widzisz różnicy miedzy stwierdzeniem, że trzeba kogoś usunąć a powiedzeniem, że z kimś jest komuś cieżko, to najprawdopodobniej nie widzisz też różnicy między wychowaniem dziecka na dobrego człowieka zamiast na bandytę stadionowego...

 • jurand48

  Oceniono 46 razy 44

  Po co zaprasza się na wywiady na żywo tego sepleniącego neofitę ….????

 • gwlazlo

  Oceniono 44 razy 42

  Biedaczek Jarosław ciągle się czuje zaszczuty i zagrożony. Od lat bez ochrony nie wychodzi nawet do kibla. Nieszczęśliwy i "cierpiący za miliony" (z pieniędzy podatników)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX