Bierecki nie przeprosi za "oczyszczanie Polski". Odpowiada Brudzińskiemu - wyśle mu swoje wystąpienie

Grzegorz Bierecki nie przeprosi za słowa o "oczyszczaniu Polski". W rozmowie z RMF FM stwierdził, że zostały one wyjęte z kontekstu. Ponieważ krytykował je Joachim Brudziński, senator PiS zapowiedział, że wyśle szefowi MSWiA całe wystąpienie i "wtedy pozwoli mu skomentować".
Zobacz wideo

Senator PiS Grzegorz Bierecki nie zamierza przepraszać za swoje słowa o "oczyszczaniu Polski". Polityk w trakcie obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Białej Podlaskiej powiedział:

Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej.

Po tej wypowiedzi pojawiły się krytyczne głosy, a szef MSWiA Joachim Brudziński stwierdził, że oczekuje, że Bierecki przeprosi.

Bierecki nie zamierza przepraszać. "Mówiłem o odrzuceniu moralnym"

Tymczasem w rozmowie z RMF FM Bierecki oznajmił: - Moje słowa zostały wyjęte z kontekstu. 

Tłumaczył, że gdy mówił o "oczyszczeniu", to nie chodziło mu o odbieranie obywatelstwa, a o potępienie osób, które utrudniały żałobę po katastrofie czy wyśmiewały smoleńskie miesięcznice.

- Mówiłem o odrzuceniu moralnym, nieakceptowaniu takich postaw - mówił RMF FM Bierecki. Nie chciał jednak powiedzieć dokładnie, o kogo konkretnie mu chodziło. Gdy dziennikarz stacji wspomniał, że wypowiedź senatora brzmi strasznie, ten odparł:

Brzmią strasznie dla tych, którzy może poczuwają się do winy.

Reporter dopytywał też Biereckiego o stwierdzenia Brudzińskiego, że jego słowa były "głupie i nieodpowiedzialne". Senator odpowiedział:

Prześlę panu ministrowi całe moje wystąpienie i pozwolę mu wtedy skomentować.
Więcej o:
Komentarze (298)
Senator PiS Grzegorz Bierecki nie przeprosi za słowa o "oczyszczeniu Polski". "Wyjęte z kontekstu"
Zaloguj się
 • le5zek

  Oceniono 109 razy 107

  Pan "senator" oczyścił Polskę z 4 miliardów złotych wyprowadzonych przez czapkę SKOKów do Luksemburga. Jak widać jest to specjalista od oczyszczania.

 • state77

  Oceniono 105 razy 99

  Żydzi podczas II wojny światowej też byli wysyłani "do pracy" bo Hitler oczyszczał Wielkie Niemcy. Tak to się właśnie zaczyna, od słów "wyrwanych z kontekstu".

 • state77

  Oceniono 75 razy 71

  Niech zacznie oczyszczanie począwszy od swojej własnej partii z tych wszystkich PZPRowców, rozwodników, złodziei, pijaków, damskich bokserów itp

 • cambrone

  Oceniono 72 razy 64

  U członków (dwuznacznie to brzmi) partii zwanej ironicznie pis,zawsze haniebna wypowiedź jest "wyrwana z kontekstu".Taki mają przekaz dnia do tłumaczeń swoich wypuszczanych wiatrów.

 • wikal

  Oceniono 40 razy 40

  Miesięcznice smoleńskie były krytykowane a nawet wyśmiewane przez około 60% społeczeństwa. Wszystkich pan SKOK- senator zamierza potępić, wyrzucić z kraju zamknąć w obozach pracy? Poza tym samo pis stworzyło wokół miesięcznic atmosferę cyrku politycznego, medialną hucpę i wykorzystywało katastrofę do swoich celów jak długo się dało. Nikt się nie śmiał z samej katastrofy, która była straszną tragedią narodową i indywidualną rodzin. Potem pis zorganizowało horror z ekshumacjami wbrew woli większości rodzin. Może to ludzi, którzy za to odpowiadają należałoby się pozbyć z polityki?nA kiedy pan senator Bierecki odpowie za skandal ze SKOK-ami?

 • c.t.k

  Oceniono 36 razy 36

  Ulubione odpowiedzi na niewygodne pytania: "moje słowa zostały wyjęte z kontekstu", oraz"nie słyszałem tej wypowiedzi, więc nie będę jej komentował", to prawie tak jak"kochanie to nie jest tak jak myślisz"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX