Senator PiS Bierecki mówił o "oczyszczaniu Polski" z niegodnych ludzi. "Język NSDAP"

- Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej - powiedział senator PiS Grzegorz Bierecki podczas obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na słowa senatora zareagowała opozycja, a Joachim Brudziński oczekuje, że polityk przeprosi.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki, jak inni politycy partii rządzącej, uczestniczył w środę 10 kwietnia w uroczystościach w Białej Podlaskiej w związku z 9. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Fragment jego wystąpienia z tej okazji trafił do sieci i jest obecnie szeroko komentowany.

Senator PiS oświadczył bowiem:

Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej.

Brudziński reaguje na słowa Biereckiego. "Głupia i nieodpowiedzialna wypowiedź"

Na słowa senatora zareagował m.in. poseł PO Tomasz Siemoniak, pisząc:

Tak mówi senator Bierecki, pisowski sponsor i oligarcha od SKOK. Czy w związku z używanym przez niego językiem NSDAP prezes go wyrzuci z PiS?

O sprawie tweetowała także Joanna Kluzik, która dopytywała, czy zgodnie z myślą senatora, takie osoby jak premier, wicepremierzy czy szef MSWiA "nie ustaną" w "oczyszczaniu Polski". Zareagował na to również minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który stwierdził, że na słowa senatora wymienione osoby "mogą tylko ze współczuciem popukać się w głowę". Napisał też:

Wypowiedź głupia i nieodpowiedzialna, dająca paliwo naszym oponentom, mam nadzieję, że będzie refleksja i słowo przepraszam
Więcej o:
Komentarze (375)
Katastrofa smoleńska. Senator PiS Grzegorz Bierecki: Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 115 razy 111

  Brudziński niech nie bagatelizuje i nie rozmywa sprawy. Żadne pukanie w czoło. Senator powinien złożyć mandat.

 • munaciello

  Oceniono 86 razy 86

  Wyczyść swoje i swoich towarzyszy partyjnych brudne łapska, załgany czyścicielu.

 • justas32

  Oceniono 71 razy 71

  "Oczyszczanie Polski z niegodnych ludzi" ? - Toż to jawny atak na posłów PiS i Prezesa Kaczyńskiego. Piąta kolumna ...

 • eclipse23

  Oceniono 70 razy 70

  czy to prawda że marszałek sejmu marek k. jest pedofilem który gwałcił ukraińskie dzieci?

 • fakduck

  Oceniono 58 razy 58

  Z mordy ten skokowiec przypomina specjalistów od takich wypowiedzi z 1939 roku.

 • robson15

  Oceniono 54 razy 48

  Po prostu temu pisowskiemu senatorowi wymknęło się to o czym od dawna myśli kurdupel - deweloper i jego pretorianie. Jakoś mi się nie chce wierzyć że po prostu przypadkiem "palnął" głupotę w swojej wypowiedzi. Przecież nikt inny jak jego pryncypał, gnom z Nowogrodzkiej podzielił Polaków na lepszy i gorszy sort. To przecież Pawłowicz powiedziała ze kto nie głosuje na PIS nie jest Polakiem. O innych wypowiedziach prominentnych aparatczyków jak "odszczurzanie" itd. nie warto już wspominać. Słowa Biereckiego idealnie pasują do tej narracji. Ot, "państwo PIS" w całej rozciągłości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX