Były senator Eryk S. zatrzymany przez CBA. Zarzut udziału w grupie przestępczej

Centralne Biuro Śledcze na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Krakowie zatrzymało Eryka S., senatora VII kadencji. Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudzała pieniądze publiczne w postaci dotacji i zwrotu podatku VAT.
Zobacz wideo

Do zatrzymania Eryka S. doszło w środę 9 kwietnia. Byłemu senatorowi postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudzała dotacje publiczne na realizację projektu "Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych" oraz wyłudzeniu zwrotu podatku VAT. 

Eryk S. zatrzymany przez CBA

Eryk S. usłyszał również zarzut oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na kwotę blisko 38 milionów złotych. 

Ponadto podejrzanemu zarzuca się również powoływanie się na wpływy w PARP i  podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy dotyczącej uzyskania przez ustaloną spółkę dofinansowania na realizację projektu pn. 'Energooszczędna i wysokowydajna linia recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych'

- informuje prokuratura.

Z ustaleń śledczych wynika, że do przestępstwa miało dochodzić w okresie od 2013 roku do czerwca 2015 roku. Wraz z Erykiem S. zarzuty dotyczące kierowania i działania w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało łącznie 25 osób. Eryk S. został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 15 lat więzienia.

Eryk S. to były senator RP VII kadencji. Jak informuje Money.pl, to były płocki polityk Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej - senatorem został w 2007 roku, a w wyborach w 2011 roku nie uzyskał już wystarczającego poparcia. Był członkiem podkomisji "Przyjazne państwo".

Więcej o: