Komentarze (268)
Sondaż. Sojusz sprzyja opozycji w wyborach do PE, ale Biedroń ma powody do zmartwień
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • majo_rmajor

  Oceniono 10 razy 4

  Polacy są jak lawa z wierzchubtwarda, zima inplugawa... I to plugastwo chce głosować na złodziei z pisu

 • lepiregenre

  Oceniono 10 razy 4

  Nich rządzą dalej, bo jak na razie to wydali pieniądze, które Polakom udało się wypracować przez wiele ostatnich dziesięcioleci. Teraz idzie kryzys, więc niech rządzą dalej z klerem. Teraz czas na mannę z nieba. Bardzo źle stałoby się teraz, gdyby przestali rządzić tym krajem, ponieważ znowu wrócą do władzy w chwale za 4 lata. A gdy będą dalej rządzili to się pogrążą się do spodu i to razem z kościołem na wieki. Amen. Niech rządzą i stawiaj ą kolejne krzyże. To ich ostatni czas i totalny katharsis dla tego narodu. Polacy muszą otrzeźwieć z tej religii, która pogrążą ten kraj od wieków. Jak ktoś lubi historię to zapewne wie, że to głównie kościół katolicki tak natchnął duchowo ówczesny naród, że doszło do rozbiorów Polski. W polityce nie inaczej było w okresie międzywojennym. Teraz mamy znowu powtórkę z historii.

 • marc.pl

  Oceniono 10 razy 4

  Polacy kochają populistów i PiS ma wybory wygrane - tylko kto zapracuje na to rozpasane rozdawnictwo. Teraz jest na świecie hossa gospodarcza nie widziana od czasów wojny a co będzie z nami jak przyjdzie jakiś kryzys?

 • antekpociecha

  Oceniono 26 razy 4

  Czarny pijar nabiera rozpędu. Nikt z pisu nawet ich tv nie atakuje Biedronia za to media leżące plackiem przed kato-PO prześcigają się kto bardziej ubodzie. To widać słychać i czuć. Tak samo szybko uwalili Palikota który miał 23% poparcia

 • niiika4

  Oceniono 14 razy 4

  Zniszczyli już wszystko...nawet moją wiarę w sondaże :))

 • starsza10

  Oceniono 3 razy 3

  Niestety, Biedroń się skończył zanim się zaczął. Otacza się ludźmi o wątpliwym pochodzeniu i doświadczeniu politycznym, Nie zauważyłam w jego otoczeniu nikogo, kogo mogłabym uznać za eksperta. Obsadzenie własnego partnera życiowego na liście wyborczej jest nie tylko przejawem nepotyzmu, ale i arogancji oraz głupoty. Ten pan jeszcze niczego nie pokazał, a już nosi się jak jakiś prezydent czy inny wódz. Wiosna polityczna minie szybciej niż kalendarzowa. I tylko na to zasługuje. Przyznam, że to pogłębia problem z tym, na kogo głosować bez obrzydzenia.

 • artur702

  Oceniono 3 razy 3

  Pisopatyczna propaganda prowadzi w wyścigu procentowym. Dobrze, że to tylko nierealistyczna propaganda i obrzydliwe kłamstwo.

 • skandy5

  Oceniono 3 razy 3

  Wynik 39 do 38 w warunkach znakomitej światowej koniunktury gospodarczej, wydawania publicznych miliardów na propagandę PiS jest dla PiS właściwie katastrofalny

 • atibalo

  Oceniono 3 razy 3

  Nam chcieli ZAMKNĄĆ USTA ... mówił do SPIEPRZAJ DZIADU .
  A o DZIADACH mówił ... ZDRADZIECKIE MORDY .
  I to się niektórym Polakom podoba ...
  niemieckim nazistom w 1936 roku też to się podobało .

 • marywil2012

  Oceniono 3 razy 3

  spokojnie. pis przerżnie wybory parlamentarne i straci większość i pytanie czy będzie miał z kim tworzyć koalicję. także pisowcy ostatnia szansa na okradanie Polski i robienie wody z mózgu Polakom. Świetnie sobie poradzą bez was i waszych zamachów dla ubogich.

 • raju_baju

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli Wiosna nie przeszłaby progu w wyborach do Sejmu, to połowa jej mandatów trafi do PISu, i tym samym PIS zyska dodatkowych posłów w Sejmie, których akurat brakuje mu do uzyskania większości sejmowej niezbędnej do powołania własnego rządu. Powtórzy się scenariusz z 2015 roku. Także w interesie wszystkich oponentów Kaczestów jest to, by Wiosna przeszła próg. Koniec końców nie liczy się to, czy ZP, czy KE będą miały więcej %, a to, kto będzie w stanie zgromadzać większość sejmową niezbędną do powołania rządu.

 • polsilver100

  Oceniono 6 razy 2

  Jako partia która przejęła schedę po PZPR to nic dziwnego.Polska o którą walczyła Solidarność lat 80 została zmanipulowana i po prostu ludziom ukradziona.Czy wtedy ktoś myślał że po 30 latach od ,,wolności" i przegonieniu Moskala 3,5 mln ludzi wyjedzie za chlebem ?Tego 1 mln wysiedleńców niemieckich to nawet nie liczę.Prawie cały kraj został sprzedany zagranicznym koncernom i inwestorom,kilku dorobiła się bajecznych sum a reszta zadowala się tym że nareszcie jest coś sklepach.Za socjalizmu wychodzili ze sztandarami,flagami i strajkowali,teraz jakoś cisza.Jako że walczyć nie można bo jest niby państwo prawa to wiara po cichu wyjechała z padołu.Polacy to cyganie europy,kiedy w końcu będzie można u siebie normalnie żyć?Oczywiście w brukowcach typu:Dlaczego ja? czy Ukryta prawda każdy ślusarz czy elektryk ma willę i mieszka na osiedlu z ochroną.Prawda jest taka że 87% Polaków nic nie oszczędza bo nie ma z czego?Propagand,populizm jak za Hitlera

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się pójdzie to się zagłosuje i wtedy będzie widać. Po co ten onanizm?

 • nastka250

  Oceniono 6 razy 2

  Jeżeli te sondaże są prawdziwe, to znaczy ,że debilizm tego rządu jest zaraźliwy i Polacy są totalnymi kretynami .

 • petrucchio

  Oceniono 12 razy 2

  Wniosek prosty -- wielka koalicja nie powinna się ograniczyć do eurowyborów, ale załatwić PiS w wyborach parlamentarnych. Manipulacja w sondażach polega na tym, że PO zawsze figuruje w nich osobno, natomiast "PiS" to naprawdę Zjednoczona Prawica, czyli suma poparcia dla pisiorów, ziobrowców i gowiniarzy (plus premia za współpracę). Strona opozycyjna musi zrobić to samo: stworzyć koalicję wyborczą, która zbierze rozproszone głosy i nie straci na zastosowaniu algorytmu d'Hondta. Osobiste ambicje przywódców partyjnych trzeba schować do kieszeni, jeśli nie chcemy kolejnych czterech lat rzódów pislamu.

 • jula1mt

  Oceniono 10 razy 2

  Nie wiem do których Polaków sondażowcy kierują pytania o mpoparcie dla partii, bo na tyle zła co PiS wyrządziło Polakom i Polsce, to ja nie rozumiem tego poparcia dla PiS, 39 %. Jeśli to prawda, a nie sondażowa ściema, to rodacy całkiem zdurnieli, dali się zaczadzić pisowskimi absurdami. To straszne jak Polacy krótkowzrocznie myślą, dają mi teraz, to biorę i popieram ten bajzel i w d...ie mam przyszłość moich dzieci, wnuków, że wypadną za burtę UE i będą klepać biedę jak w PRL. "Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się jeno sznur, ostał ci się jeno sznur."

 • 600ps

  Oceniono 8 razy 2

  Jak powiedzial Kaczynski ludzie gorszego sortu nie maja glosu. A wy co polacy widze ze sie z tym zgadzacie. Powodzenia tylko tak dalej a wyladujecie w obozach pracy które partia ta wam zafunduje.

 • szats69

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem jaka była metodologia, ale wszystkie małe partie mają wyniki zdecydowanie zaniżone.

 • vapor1

  Oceniono 3 razy 1

  Czy IBRIS sobie robi z nas jaja? Dwa dni temu Biedroń miał w sondażu 10% i przez dwa dni mu tak spadło? Chyba trzeba będzie się przyjrzeć tym sondażowniom.....

 • freeasinfreedom

  Oceniono 3 razy 1

  I znowu otworzyłem gazetę.pl i sprawdzam, czy przypadkiem nie kliknąłem na RSS Frondy i artykule Bodakowskiego. Daremne wasze żale i próżny trud - i tak głosuję na Biedronia. Prędzej już zagłosowałbym na Razem niż na POPiS.

 • almagus

  Oceniono 3 razy 1

  Jak można na ręce we krwi, co to z narodu drwi?

  To już było i odżyło!

  Tam gdzie wymarli na ospę.
  Państwa pobożnej kultury.
  Polacy czują groźbę.
  Tej katolickiej struktury.

  Nie możesz być obojętny.
  Gdy całe życie kształcony.
  Kiedy przekaz posępny.
  Z telewizji, ambony.

  Zawładnąć ciemnogrodem.
  Co dostał demokrację.
  Któremu niebo ogrodem.
  Oszuści w arystokrację.

  W złocie ambrozja stołu.
  Opłatek, igrzyska, plusy.
  Ciemnota niby pospołu.
  Ubogaconych nie ruszy.

  Do panów pasuje car.
  Wiedzy potrzebny cesarz.
  Wschodu, zachodu czar.
  Nazwać Polakiem potwarz.

  Bo przecież to głupota.
  Nie muszą żebrać o swoje.
  Panem zdradziecka miernota.
  Przegrane o wolność boje.

  Oszust rozumie oszusta.
  Przegranych to za ma – ryło.
  Upadek gdy kasa pusta.
  A więcej się marzyło!

  2019-04-11 almagus

  Panisko, kradzione wszystko!
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24639518,bierecki-nie-przeprosi-za-oczyszczanie-polski-odpowiada-brudzinskiemu.html

 • block52

  Oceniono 1 raz 1

  Przez ostatni czas wszystkie sondażownie utrzymują przewagę 2 głosów prawicy w wyborach do PE
  Zaskoczeniem jest słabiuteńki wynik PO do sejmu

 • malgosia.pawlak16

  Oceniono 5 razy 1

  nawet jak pis nie wygra wyborów parlamentarnych, to należy pamiętać, że pisowcy nie znikną i będą bruździć, potrzebna jest znacząca przewaga żeby zminimalizować zło

 • januszz4

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli po tych 4 latach pisowskiej tragikomedii PiS ma nadal tylu wyborców, to oznacza, że psychiatria w Polsce ma przed sobą świetlaną przyszłość, a Akademie medyczne powinny znacząco zwiększyć nabór ten kierunek.

 • judorek

  Oceniono 3 razy 1

  To przez 500+.

  Albo mogą nie chcieć niektórzy zacofani ludzie, żeby Rabiej uczył ich dzieci masturbacji.

  Prymitywy. :(

 • galinio

  Oceniono 1 raz 1

  Tak... IBRIS, daaaadania. :)) oto wasze wyniki badań z końca września 2018 dot. wybory samorządowe. "I tura wyborów: Rafał Trzaskowski 38,2 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki, na którego zagłosować chce 35,2 proc. badanych." - ...taaak badania :)))

 • maks1956

  Oceniono 1 raz 1

  te sondaże są zrobione na zamówienie, opłacone i zmanipulowane prawdziwy sondaż to jest przy urnach wyborczych

 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 1 raz 1

  Wczoraj Wiosna miała 12%. Wsadźcie sobie w Du*e te sondaże. Nawet jakby przyjąć błąd na poziomie 3 punków procentowych to 3,4% nie wyjdzie.

 • skaut001

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze tak bylo ze glupsza wiekszosc dyryguje madrzejsza mniejszoscia. Statystyka rzecz swieta.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 1

  kiedy opozycja się obudzi...?

 • baby1

  Oceniono 9 razy 1

  Po dzisiejszym występie Schetyny w TVN, nie dziwię się, że PiS wygrywa w sondażach.

 • maras63

  Oceniono 9 razy 1

  Zgodnie z logiką opozycji na PiS głosują słabiej wykształceni, a co z a tym idzie czy przy takich sondażach nauczyciele zasłużyli na podwyżki??? :-))))))

 • america_n_beauty

  Oceniono 5 razy 1

  W związku z tym, że sondaży nie przeprowadza się na wsi, a wieś nie ma już żadnego reprezentanta prócz PiSu, który dobrze zagospodarował miejsce po ZSL zajętym sprawami LGBT w ramach koalicji, przewiduje, że wybory szczególnie parlamentarne będą dla opozycji miażdżące! Większość parlamentarna jest w kieszeni PIS

 • block52

  Oceniono 2 razy 0

  Zabawny tytuł artykułu Sojusz sprzyja koalicji w wyborach do PE W poprzednich wyborach był remis PIS 19 posłów i PO też 19 Mandaty uzyskali również obecni koalicjanci PSL SLD A teraz zjednoczeni jak podają w ostatnich sondażowniach prawica ma 2 mandaty więcej Kuriozum zjednoczenia

 • raju_baju

  Oceniono 2 razy 0

  Szef IBRISu Marcin Duma, to osoba powiązana z SLD, i jakoś w sondażach IBRISu, SLD zawsze wypada lepiej, niż w tych sporządzanych przez inne podmioty. Generalnie nie radzę kierować się sondażami...

 • raju_baju

  0

  Dokładnie w tym samym czasie zrobiony był sondaż Pollster do PE, w którym Wiosna miała 10%,, i do Sejmu, w którym to Wiosna miała 12%. Jak na sondaże przeprowadzone przez dwa podmioty w tym samym czasie, to rozrzut wyników co najmniej zastanawiający, jeśli nie podejrzany, gdyż wykracza poza margines błędu... Szef IBRISu Marcin Duma, to osoba powiązana z SLD

 • obserwator_z_davos

  Oceniono 4 razy 0

  "Największym zaskoczeniem - negatywnym - jest wynik Wiosny" Dlaczego negatywnym? Przecież nie przekraczają progu wyborczego.

 • matts06

  0

  Nie kupuję tego sondażu jeśli idzie o Biedronia. I żeby była jasność, nie zamierzam na niego głosować mimo tego, że rozważałem taką opcję. Wątpię by realne było mniejsze poparcie aż o 4%, przy pytaniu gdzie jest KE i gdzie jej nie ma. Za duża według mnie różnica, a na Biedronia od początku chcieli głosować głownie ci, którzy nie popierają KE. O ile wynik w okolicy 6-7% jest jak najbardziej możliwy, to już 3,5%, zdaje się być zaniżone, 4% od Biedronia nie odpłynie, gdy pojawi się KE.

 • niezalany

  Oceniono 2 razy 0

  to wbrew pozorom całkiem niezła prognoza; zwyczajowo ugrupowanie rządzące dostaje nieco więcej głosów w sonadażach z różnych psychologicznych względów, tak samo było z po... jeżeli biedroń ruszy te kilka procent, które i tak w ogóle by do wyborów nie poszło, to mamy może jeszcze nie sukces, ale początek końca pis... amen!

 • pwiejacz

  Oceniono 2 razy 0

  #ZomoBijącymSercemPartii

 • velkunik

  Oceniono 4 razy 0

  Wiosna 3,4% czy 34% bo przecieram? Bądź co bądź oba dwucyfrowe, wiwat nowy premier

 • janko_muzykant123

  Oceniono 5 razy -1

  Tak sprzyja że sam PiS ma więcej niż cała POstKOmuna, gratuluję dobrego samopoczucia w redakcji 😂

 • wujek_waldek

  Oceniono 1 raz -1

  Konfederacja przed Wiosną, ale jaja!

 • robertqq

  Oceniono 3 razy -1

  nie , wynik wiosny nie jest zaskoczeniem.kibicuje WIOŚNIE, ale nie zagłosuje na nich bez koalicji :( rozsądek..najpierw PIS odsunąć od władzy, priorytet.sory Robercie, wołąbym u Ciebie tez priorytety

 • matts06

  Oceniono 1 raz -1

  W zasadzie bez większego podniecania się. KE ma w sondażach ok.38%. Jednak czy to tak świetny wynik biorąc pod uwagę, że jest to suma łączna kilku partii? Nie powiedziałbym. W wyborach 2015 roku PO miała 23%, Nowoczesna 8%, SLD 7%, PSL 5%, łącznie - 43%, tak więc widać, że część głosów wyparowała, pewnie do Biedronia. Inna sprawa, że ja nie widzę jakiegoś bonusu dla KE. Przez ostatni okres większość sondaży to ok.25%PO, 5%SLD, 5%PSL, 3%Nowoczesna - łącznie 38%. Nie widać żadnego bonusu za zjednocznie jeśli idzie o punkty procentowe, aczkolwiek faktem jest, że dzięki temu, że to będzie 38% w koalicji, a nie rozbite na kilka partii, to będzie więcej mandatów.

 • raknawspak

  Oceniono 7 razy -1

  Czyli gejowski ptaszek się wypryskał przed szczytowaniem, viagry na horyzoncie nie widać a zapach rodzynów zniechęca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX