9. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezydent Duda z Martą Kaczyńską na Wawelu. "Bardzo nam ich brakuje"

Prezydent dziś rano złożył wieńce na grobach Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. W Warszawie Andrzej Duda weźmie udział w obchodach dziewiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda, w towarzystwie szefa gabinetu Krzysztofa Szczerskiego i podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciecha Kolarskiego udał się do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, gdzie znajdują się groby zmarłych w katastrofie smoleńskiej Lecha i Marii Kaczyńskich. W wizycie w katedrze udział brała także córka zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska z córką Martyną i mężem Piotrem Zielińskim.

Prezydent Andrzej Duda na Wawelu. "Cieszę się, że możemy uczcić ich pamięć"

Prezydent złożył wieńce oraz modlił się przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Andrzej Duda podkreślił, że "jesteśmy tu, żeby się pomodlić i oddać hołd wszystkim, którzy zginęli w Smoleńsku". Polityk podziękował uczestnikom obchodów, za pamięć o osobach, które zginęły w katastrofie smoleńskiej, wypełniając swoje obowiązki wobec państwa polskiego. Prezydent dodał także:

Cieszę się, że dzisiaj jesteśmy tutaj razem i możemy uczcić ich pamięć, bo bardzo ich nam brakuje.

Zgodnie z harmonogramem prezydent Duda po uroczystości w Krakowie pojechał do Warszawy. W Świątyni Opatrzności Bożej złoży wieńce na grobach ks. Józefa Jońca, ks. Andrzeja Kwaśnika, ks. Zdzisława Króla i prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Później uda się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie złoży wieńce na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej i przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

O 16:00 prezydent zapali znicze przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i przed tablicą poświęconą zmarłemu prezydentowi. Na koniec prezydent z żoną Agatą Kornhauser-Dudą weźmie udział we mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Później przejdzie w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, gdzie zaplanowane jest jego przemówienie.

Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią i dziewięćdziesięcioma czterema osobami zginęli 10 kwietnia 2010 roku, w katastrofie samolotu, którym lecieli na uroczystości 70-lecia zbrodni katyńskiej.

Więcej o:
Komentarze (165)
9. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezydent Duda z Martą Kaczyńską na Wawelu. "Bardzo nam ich brakuje"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 62 razy 52

  Adrian oni zginęli przez ciebie!
  To ty i Sasin przygotowywaliście ten lot!

 • polakadam

  Oceniono 54 razy 44

  Ranga Wawelu bardzo spadła po tym jak złożono tam kartofla. To zniewaga dla królów i marszałka.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 43 razy 35

  Czy były mąż córki Lecha Kaczyńskiego oddał ukradzione 16 milionów i czy w końcu trafi za to do więzienia czy w tym kraju są ludzie wyjęci spod prawa?

 • 174pit

  Oceniono 36 razy 28

  A wystarczyło posłuchać wieży, zamiast się nabzdyczać i udawać, że prawa fizyki niektórych nie obowiązują.
  Tylu ludzi zginęło przez jedną niedojdę, sterowaną przez drugą niedojdę.

 • klamtusek

  Oceniono 35 razy 25

  ooooooo!!! Żona wielokrotnego użytku zawsze dziewica, ponownie się objawiła.

 • 55kris

  Oceniono 34 razy 24

  Wszystkim nam ich brakuje. Bez tańca na ich trumnach nie bylibyśmy dziś w czarnej kaczej doopie...

 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 22

  Zastanawiam się, czy Prezydent, Prezes i cała reszta uczestniczącego w uroczystościach towarzystwa, zapłaciła za choć JEDNĄ wiązankę, z WŁASNYCH, czyli prywatnych pieniedzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX