Edmund Janniger powrócił. Był widziany z Antonim Macierewiczem w gminie Wielgomłyny

Edmund Janniger, młody współpracownik Antoniego Macierewicza, powraca. Janniger został sfotografowany, gdy przyjechał z byłym szefem MON na spotkanie w Wielgomłynach (woj. łódzkie). Macierewicz promował tam tzw. "piątkę PiS".
Zobacz wideo

Edmund Janniger został doradcą Antoniego Macierewicza, gdy miał 20 lat. Wcześniej pracował jako praktykant w biurze poselskim Antoniego Macierewicza, był także wiceszefem okręgowego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10. Jego rodzice, Camila Krysicka Janniger i Robert Allen Schwartz, to dermatolodzy i profesorowie na uczelni Rutgers University School of Public Affairs and Administration, której studentem był także ich syn. Edmund Janniger dla wielu stał się przykładem kadrowych decyzji w Ministerstwie Obrony Narodowej, obok Bartłomieja Misiewicza. 

Edmund Janniger znów u boku Antoniego Macierewicza. Młody doradca robi mu zdjęcia

Po wielu miesiącach nieobecności w polskiej polityce Edmund Janniger powrócił. W niedzielę 7 kwietnia wraz z Antonim Macierewiczem wziął udział w otwartym spotkaniu z politykami Prawa i Sprawiedliwości w gminie Wielgomłyny. Tym razem Janniger wcielił się w rolę fotografa - chodził za posłem Macierewiczem i fotografował jego spotkanie z mieszkańcami wsi. 

Uczestnicy spotkania rozpoznali Jannigera ze względu na jego charakterystyczną fryzurę i okulary.

Wrócił do swojego starego szefa. Nie zabierał głosu na samym spotkaniu, ale robił Macierewiczowi zdjęcia. Potem widziałem je w mediach społecznościowych

- w rozmowie z Wirtualną Polską relacjonował jeden z mieszkańców gminy Wielgomłyny.

Spotkanie polityków PiS w gminie Wielgomłyny. Promocja programu wsparcia dla wsi

Jak informuje portal Radomsko24.pl, na spotkanie z mieszkańcami Wielgomłynów przyjechał nie tylko Antoni Macierewicz. Były także posłanka Anna Milczanowska oraz radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Beata Dróżdż. Mimo wcześniejszych zapowiedzi na wydarzeniu nie pojawił się Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. 

Politycy promowali tzw. "piątkę PiS", ale mówili także o ostatnich obietnicach rządu dotyczących wsparcia dla wsi.

Więcej na ten tematJarosław Kaczyński obiecał 500 zł na krowę. Zapłacić ma UE. Najwcześniej w 2021 roku

Więcej o: