Nieoficjalnie: Kurski wygrał z "ludźmi prezydenta" w TVP. Dalej kontroluje "Wiadomości"

Prezes TVP Jacek Kurski utrzymał kontrolę nad "Wiadomościami" i TAI. "W praktyce oznacza to porażkę obozu prezydenckiego, któremu nie udało się zyskać wpływu na informacje telewizji publicznej" - czytamy.
Zobacz wideo

W marcu tego roku sporo działo się w kierownictwie Telewizji Polskiej, co opisywał także dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek. Po odwołaniu Macieja Staneckiego, w zarządzie TVP znalazły się trzy osoby: prezes Jacek Kurski oraz Marzena Paczuska i Piotr Pałka.

Pałka wytrwał w zarządzie jednak zaledwie dwa tygodnie - po takim czasie złożył rezygnację, zresztą tydzień po powołaniu został w zarządzie... zawieszony. To, jak opisywaliśmy na Gazeta.pl, oznaczało, że Kurski będzie miał w zarządzie TVP praktycznie nieograniczoną władzę - przy dwóch głosach, głos prezesa spółki jest decydujący. 

Podział kompetencji w TVP. "Porażka obozu prezydenckiego"

Teraz z kolei, według nieoficjalnych informacji portalu dorzeczy.pl, miało dojść do podziału kompetencji dwuosobowego zarządu TVP. Marzena Paczuska miała przejąć odpowiedzialność m.in. za TVP Kultura czy Teatr Telewizji.

- Nie otrzymała natomiast Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, co oznacza, że pani redaktor Paczuska nie będzie miała wpływu na kształt "Wiadomości" i serwisów informacyjnych - mówi informator portalu dorzeczy.pl. Co to oznacza? Że Jacek Kurski dalej utrzymuje kontrolę nad informacją w TVP.

Dalej portal konkluduje, że wraz z tym podziałem ról można mówić też o przegranej prezydenta Andrzeja Dudy. Gdy do zarządu TVP wchodzili Paczuska i Pałka w mediach padało stwierdzenie, że to właśnie prezydent forsował ich obecność w zarządzie. Mieli oni utrudniać Kurskiemu jednoosobowe rządzenie w TVP, "Rzeczpospolita" pisała o nich "ludzie prezydenta".

W praktyce oznacza to porażkę obozu prezydenckiego, któremu nie udało się zyskać wpływu na informacje telewizji publicznej

- czytamy.

Ten podział kompetencji musi być jeszcze zatwierdzony przez Radę Nadzorczą TVP, jednak z tym nie powinno być problemów, ponieważ jak pisze dorzeczy.pl - tam głos mają "zwolennicy prezesa Kurskiego". Nie zapowiada się też na to, by zmienił się - przynajmniej do wyborów do Parlamentu Europejskiego - skład zarządu TVP.

Więcej o:
Komentarze (95)
TVP. Nieoficjalnie: Jacek Kurski wygrał z "ludźmi prezydenta". Dalej kontroluje "Wiadomości"
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 26 razy 26

  To straszne.
  "Ludzie prezydenta" lamiacego konstytucje i bajdurzacego o "wyimaginowanej wspolnocie" przegrali z ludzmi kolesia od "ciemny lud to kupi".

  Cholera przegrala z dzuma.

 • kali23

  Oceniono 28 razy 22

  I bardzo dobrze. Kiedy Kurski stanie przerd sądem będzie łatwiej udowodnić mu przestępstwa.

 • pan.szklanka

  Oceniono 21 razy 21

  Oto ambicje Dudy. "Zyskać wpływ na informacje telewizji publicznej."
  Nie "zyskać wpływ na rzeczywistość", a tylko wyglądać na mniejszą dudę niż w rzeczywistości.

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 20

  To żadna różnica który pisowiec rządzi wiadomościami. Z goowna bicza i tak nie ukręcisz.
  Ale budyniowi kolejny raz dali pokazali że jest tylko pacynką.
  Chciał się postawić harcerzyk.

 • tomtg123

  Oceniono 17 razy 17

  W ciągu ostatnich 2 lat TVP dostała dotacje budżetu na ponad 2 miliardy złotych.
  Gdyby te pieniądze poszły na podwyżki dla nauczycieli, nie byłoby dziś strajku.

 • pollako

  Oceniono 21 razy 17

  Polacy nie chcą utrzymywać z swoich podatków kościoła kat. i telewizji państwowej.

 • cyrkonowy_szerszen

  Oceniono 17 razy 17

  Ale ta duda głupia. Wypaskudził miliard i dostał za to psztyczka w nos. Nawet qrewski do dyma.

 • Zygmunt Witort

  Oceniono 18 razy 16

  Kiedy widzę tą mordę to ręce mi same się unoszą na wysokość jego pyska.

 • grobelozaur

  Oceniono 14 razy 14

  Dudy nikt nie traktuje poważnie, nawet jego własne środowisko. ot, taki nadymający się od czasu do czasu błazen, którego aktualnym problemem numer 1 jest dieta "1000 kalorii" z kolorowych gazetek dla gospodyń domowych, bo typ musi dobrze wyglądać na memach przed następnymi wyborami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX