Jacek Sasin ma dowody na "polityczne intencje" Sławomira Broniarza? Pokazał zdjęcia ze Schetyną

Politycy PiS nadal próbują udowodnić, że strajk nauczycieli ma polityczne podłoże. We wtorek dołączył do nich Jacek Sasin, który w Radiu Zet pokazał serię zdjęć Sławomira Broniarza w towarzystwie Grzegorza Schetyny. Dodał, że nie ma wątpliwości, że intencje prezesa ZNP są "intencjami politycznymi".
Zobacz wideo

We wtorek Mariusz Błaszczak w "Gościu Wiadomości" stwierdził, że szef ZNP Sławomir Broniarz był w przeszłości posłem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak pisaliśmy jednak wczoraj, Broniarz nie figuruje w spisie posłów na stronach sejmowych.

Jacek Sasin pokazuje zdjęcia Sławomira Broniarza z Grzegorzem Schetyną

Temat motywacji Sławomira Broniarza pociągnął dziś poseł Jacek Sasin w porannej rozmowie w Radiu Zet. Poseł PiS powiedział, że nie ma wątpliwości, że intencje Sławomira Broniarza są "intencjami politycznymi". 

Z rozbawieniem słuchałem Sławomira Broniarza, jak mówił o tym, że nie pamięta, kiedy się spotykał z Grzegorzem Schetyną. Ja może bym mu przypomniał

- powiedział we wtorek Jacek Sasin i zaczął pokazywać zdjęcia, na których widać Sławomira Broniarza w towarzystwie Grzegorza Schetyny. Wspólna konferencja prasowa, wspólne wyjście z siedziby PO po naradzie, Sławomir Broniarz na konwencji PO i Sławomir Broniarz na manifestacji KOD-u - wymieniał Sasin pokazując kolejne fotografie. 

Gdy prowadząca Beata Lubecka próbowała zapytać go zatem o to, co sądzi o prezesie oświatowej "Solidarności" Ryszardzie Proksie - radnym PiS w powiecie ostrowieckim od dwóch kadencji - Jacek Sasin nie chciał komentować. Po prostu kontynuował swój pokaz fotografii i szedł w zaparte. 

Zobacz wideo

Egzaminy gimnazjalne. "Mamy kolejny termin czerwcowy" 

Jacek Sasin mówił także o zaplanowanych na środę egzaminach gimnazjalnych, których los jest zagrożony. - Proszę, abyśmy nie przesądzali, że te egzaminy się nie odbędą. Zakładam, że się odbędą i że być może będą jakieś incydentalne przypadki. Wtedy mamy kolejny termin, czerwcowy - powiedział Sasin.

Dodał, że rząd jest przygotowany na pewne "perturbacje" w niektórych szkołach. - Kuratoria prowadzą nabór zgodnie ze znowelizowanym rozporządzeniem MEN osób z przygotowaniem pedagogicznym, którzy mogliby wspomóc dyrektorów szkół, żeby pomóc przeprowadzić egzaminy - dodał mówiąc o rozporządzeniu podpisanym w zeszłym tygodniu przez Annę Zalewską. Czytaj więcej>>>

Więcej o: