Wicepremier Szydło o strajku nauczycieli: rząd zaprasza nauczycieli do bezterminowego dialogu

Wicepremier Beata Szydło podczas rozmowy w "Salonie politycznym Trójki" Polskiego Radia przyznała, że strona rządowa będzie czekać na ruch ze strony związków zawodowych. Kandydatka do Europarlamentu zaznaczyła też, że zaproszenie do dialogu jest bezterminowe - tak samo jak strajk nauczycieli.

Jak zapowiada Beata Szydło członkowie rządu czekają na kontakt ze strony przedstawicieli związków zawodowych, które w niedzielę nie zdecydowały się na podpisanie porozumienia z rządem. Wicepremier dodała również, że ministrowie są gotowi przystąpić do ponownych rozmów w każdej chwili - chęć ich podjęcia musi jednak wyjść od central Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Wicepremier Beata Szydło zaprasza nauczycieli do bezterminowego dialogu 

Zdaniem Beaty Szydło przewodniczący ZNP stara się kontynuować konflikt, zamiast go rozwiązać: "Rozumiem, że Sławomir Broniarz od ponad 20 lat nie jest nauczycielem, tylko przewodniczącym związku. Być może jego perspektywa spojrzenia na sprawę jest nieco inna, ale warto, żeby przypomniał sobie o swojej misji jako nauczyciela". Dodatkowo polityk podkreśliła, że przewodniczący związku może sam zdecydować o przerwaniu strajku nauczycieli, dzięki czemu zaplanowane na 10 kwietnia pierwsze egzaminy gimnazjalne odbędą się bez problemów.

Rząd zaproponował nauczycielom podwyżki, które wypłacone zostałyby we wrześniu 2019 roku. Zarobki pracowników oświaty podniosłyby się o 9 procent, a nie jak planowano na początku negocjacji - o 5 procent. Dodatkowo przedstawiciele rządu zaproponowali nauczycielom dodatek 300 złotych za wychowawstwa, skrócenie stażu pracy i zwiększenie liczby godzin „przy tablicy” (z 18 do 22-24 godzin). Wicepremier twierdzi, że ze względów budżetowych jest to dobra propozycja dla nauczycieli.

Więcej o:
Komentarze (67)
Wicepremier Szydło o strajku nauczycieli: rząd zaprasza nauczycieli do bezterminowego dialogu
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 12 razy 10

  Nauczyciele zaprosili rząd do bezterminowego strajku. Zniknij już beciu! spieprzyłaś i to! wróć pod Brzeszcze na działkę i zajmij się krzaczkami porzeczek. Może tu się sprawdzisz...

 • 1627cd1410

  Oceniono 9 razy 9

  ..bo piniondzów nima.. poszły na łapówki wyborcze.. i żont może se tylko gadać z nauczycielami o d. Maryni...

 • wojtekblack666

  Oceniono 10 razy 8

  Najlepszy żart ostatniego tygodnia: Wyszło Szydło z worka i prowadzi negocjacje.

 • jael53

  Oceniono 12 razy 8

  Rząd miał blisko 4 lata na zajęcie się oświatą. Wykorzystał je na jej gruntowne rozpie.rzenie. To o czym jeszcze rozmawiać?

 • zdybka1

  Oceniono 9 razy 7

  Szydlo powinna sobie przypomniec, ze 20 lat temu doila jedynie krowy.
  Posada soltysa tez nie jest zadna chwala.
  Jedynie co mozna jej zaliczyc, to to ze potrafo niezle klamac i krasc.

 • arreis65

  Oceniono 9 razy 7

  beata szydlo - doskonale wiemy jaka jest twoja perspektywa znad koryta - ty pisowski kłamco, nierobie i darmozjadzie !!!!

 • tom_aszek

  Oceniono 9 razy 7

  "Zarobki pracowników oświaty podniosłyby się o 9 procent, a nie jak planowano na początku negocjacji - o 5 procent. Dodatkowo przedstawiciele rządu zaproponowali nauczycielom (...) zwiększenie liczby godzin „przy tablicy” (z 18 do 22-24 godzin)."

  Podwyżka o 9% przy przedłużeniu czasy pracy (tej bezpośrednio z uczniami) o 33% ?
  Nauczyciele, brać, nie patrzeć, taka okazja się nie powtórzy, taniej już nie będzie!
  :)

 • walentyna1973

  Oceniono 6 razy 6

  Oddawać nagrody Becia.!!
  To nam się po prostu należą.
  Nie odpuścimy populistom. Dość rujnowania kraju.

 • mapi7

  Oceniono 8 razy 6

  Nauczyciele WALCZCIE STRAJKIEM! Nie dajcie się podzielić i zastraszyć! Uczniom nic się nie stanie! Egzaminy zdadzą , gdy wywalczycie godną płacę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX