Lublin. Ksiądz zaproponował modlitwę o "opamiętanie nauczycieli, którzy bezpodstawnie protestują"

Strajk nauczycieli nie ominął Lublina - w poniedziałek brało w nim udział 110 ze 155 placówek. W sprawę zaangażował się jeden z tamtejszych księży. Podczas rekolekcji wielkopostnych duchowny poprosił o modlitwę za strajkujących nauczycieli. Nie chodziło jednak o to, aby ich wesprzeć.
Zobacz wideo

W zeszłą niedzielę w kościele Miłosierdzia Bożego w Lublinie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Czytelniczka "Dziennika Wschodniego" poinformowała dziennikarzy, że ksiądz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ostro krytykował strajkujących nauczycieli. Miał powiedzieć m.in. "strajkujący nauczyciel to nie nauczyciel" i "kiedyś nauczyciel uczył za darmo i oddawał życie za ucznia".

Lublin. Ksiądz modli się o "opamiętanie" dla nauczycieli

To jednak nie koniec, ksiądz proboszcz miał nie powstrzymać się przed komentarzami również, podczas poniedziałkowej mszy dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej i klas gimnazjum. Proboszcz zaapelował do zebranych w kościele osób, aby "modlili się za opamiętanie nauczycieli, którzy w tej chwili bezpodstawnie protestują". 

Ksiądz nie był także zadowolony z niskiej frekwencji na poniedziałkowej mszy. - Przecież nie chodzicie do szkoły. Trwa strajk. Tym bardziej powinniście być w czasie rekolekcji na mszy świętej - powiedział do uczniów i nauczycieli. 

Część osób wyszła z kościoła

Po tych słowach, jak pisze "Dziennik", kilku dorosłych nie zmówiło modlitwy za nauczycieli i ostentacyjnie wyszło ze świątyni.

Sam ksiądz nie uważa jednak, że jego słowa mogą zostać uznane za problematyczne. W rozmowie z "Dziennikiem" powiedział, że ma na względzie wyłącznie "dobro dzieci".

Zobacz wideo