Strajk nauczycieli. Anna Zalewska wróciła i apeluje ws. porozumienia. "Ogromne pieniądze"

Szefowa MEN Anna Zalewska przez pierwszy dzień strajku nauczycieli była nieobecna w mediach. W końcu jednak udzieliła wywiadu. Swoją nieobecność skwitowała krótko: - Wydawało mi się, że w ostatnim tygodniu jest mnie nawet za dużo.
Zobacz wideo

W poniedziałek rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Komentatorzy i politycy opozycji byli zaskoczeni brakiem obecności w mediach szefowej MEN Anny Zalewskiej. Minister nie pojawiła się nawet na konferencji w resorcie - mówił za nią jej zastępca, Maciej Kopeć. 

Strajk nauczycieli. Anna Zalewska apeluje

We wtorek Anna Zalewska przełamała milczenie w sprawie strajku nauczycieli i udzieliła wywiadu radiowej "Jedynce". -  Jestem, wypowiadam się, wydawało mi się, że w ostatnim tygodniu nawet jest mnie za dużo - powiedziała na wstępie. Zalewska tłumaczyła, że dzieli się swoją pracą z wiceministrem Kopciem. - Od rana do wieczora z ekspertami po prostu piszemy przepisy - powiedziała, dodając, że "trzeba się spieszyć".

Zalewska w trakcie wywiadu ponownie apelowała do związków, by podpisały porozumienie. - Jest po prostu dobre - przekonywała. Szefowa MEN stwierdziła, że "porozumienie jest na stole" i są to "ogromne pieniądze". - W tym roku to 4 mld zł, w 2020 r. ponad 6 mld zł. Zapraszamy do podpisania, również do rozmów - stwierdziła. 

Egzaminy gimnazjalne. "Kilka tysięcy osób" do pilnowania

Pytana o to, czy uda się przeprowadzić egzaminy, szefowa MEN odpowiedziała, że "głęboko w to wierzy". Poinformowała też, że "kilka tysięcy osób" będzie pilnowało egzaminów. - Bądźmy dzisiaj przy dzieciach, bądźmy jutro, w czwartek i piątek. Nauczycieli bardzo proszę, by dzień spędzili ze swoimi uczniami, a rodziców, żeby się nie denerwowali. Proszę, żeby dzisiaj udali się do swoich dyrektorów, zapytali, czy w jakiś sposób nie mogą ich wesprzeć - powiedziała na koniec.

Wydanie specjalne Gazety Wyborczej "Szkoła ma dość" przeczytasz w formie e-booka w Publio.pl >>

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (356)
Strajk nauczycieli. Anna Zalewska wróciła i apeluje ws. porozumienia. "Ogromne pieniądze"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 125 razy 119

  Anna Zalewska dała głos i apeluje? Od miesięcy związek straszył strajkami i dopominał się dialogu. Najlepsza z władz uważała, że wszystko jest pod kontrolą, pani Zalewska dumna z reformy, nagradzana za "dobre zmiany". Szydło w niedzielę ogłosiła sukces rządu. O co więc chodzi?

 • teacher

  Oceniono 70 razy 66

  Tak dogorywa reforma edukacji pod marką Zalewska+

 • van_norden

  Oceniono 64 razy 62

  Tak, było Pani za dużo. O 4 lata

 • chi-neng

  Oceniono 61 razy 61

  "Wydawało mi się, że w ostatnim tygodniu jest mnie nawet za dużo."
  -----
  Hahaha....hahaha...
  TA ma ale wysokie mniemanie o swojej osobie i ważności!!!

 • zdybka1

  Oceniono 62 razy 60

  Od rana do wieczora pisza przepisy - to jest wypowiedz osoby, ktora zajmuje czolowe miejsce w rzadzie. Ludzie, ogarnijcie sie, lapcie za taczke i wio z nia.

 • ola-blue

  Oceniono 59 razy 55

  Zalewska powinna stanąć przed Trybunałem Stanu. Za zrujnowanie systemu oświaty,szczególnie za likwidację bardzo dobrych gimnazjów, ktore równały sznase edukacyjna dzieci. Za pozbawienie dzieci równego dostępu do nauki przy kumulacji 2 roczników. Za "zapomniany" rocznik 6-latków, którym miano dostosować treści ksztalcenia do wieku, a stawia się im wymagania na poziomie 2 lat w górę z powodu upchnięcia materiału z 11 lat nauki w 8 latach. Za dramat nauczycieli, którym narzucono przeładowane podstawy programowe "do realizacji", przy ograniczeniu praktycznego stosowania wiedzy. Za tregedię naszych dzieci, które dziennie pracują więcej godzin niz dorośli, biorąc pod uwagę lekcje w szkole i naukę w domu. Za zrujnowanie klas dwujęzycznych. Za zmianowość. Za przeładowane tornistry, za finansowanie takich kreatur jak Elbanowscy

 • vanlig

  Oceniono 42 razy 40

  Od dawna jest pani Zalewskiej za dużo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX