Błaszczak stwierdził, że Broniarz był posłem SLD. W archiwum Sejmu szef ZNP nie figuruje

Mariusz Błaszczak w "Gościu Wiadomości" stwierdził, że szef ZNP Sławomir Broniarz był w przeszłości posłem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Problem w tym, że Broniarz nie figuruje w spisie posłów na stronach sejmowych. Szef MON przekonywał też: - Wygląda na to, że mamy do czynienia z politykiem, który założył maskę związkowca.
Zobacz wideo

Tematem dnia jest strajk nauczycieli, dlatego też pytań o ogólnopolski protest nie uniknął w programie "Gość Wiadomości" w TVP minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Prowadzący program Michał Adamczyk trochę "podprowadził" temat, dopytując szefa MON o wzrost wynagrodzenia w wojsku.

Gdy Błaszczak odparł, że około 15 proc., Adamczyk  dorzucił, że to tyle samo, ile rząd proponował Związkowi Nauczycielstwa Polskiego i kontynuował:

Ale Sławomir Broniarz to odrzucił. Jest wiele pytań, dlaczego Sławomir Broniarz organizuje dziś tak dużą akcję protestacyjną, strajkową, a nie robił tego wcześniej. Na przykład kiedy były mrożone płace nauczycieli lub gdy podwyższano wiek emerytalny wszystkim nauczycielom.

Strajk nauczycieli. Błaszczak twierdzi, że Broniarz był posłem SLD

Wówczas szef MON szybko przyznał rację prowadzącemu "Wiadomości" i rzucił:

Wygląda na to, że mamy do czynienia z politykiem, który założył maskę związkowca, a który ma cele polityczne, które chce zrealizować. Był przecież posłem SLD, teraz SLD jest w Koalicji Europejskiej razem z PO, PSL-em.

Jest tylko jeden szkopuł: według strony polskiego Sejmu, która w archiwum podaje informacje o wszystkich posłach od 1989 roku, Sławomir Broniarz nigdy nie był posłem żadnej formacji, także SLD. W ZNP wiceszefem jest natomiast Krzysztof Baszczyński, który rzeczywiście - w przeszłości był posłem z ramienia SLD. Jednak Broniarz w Sejmie nie zasiadał, co można sprawdzić w archiwum na stronie Sejmu.

Uwagę na te słowa ministra zwrócił m.in. były szef MON Tomasz Siemoniak, który pisał na Twitterze o "publicznym kłamstwie Błaszczaka".

Wskazywał na to też Patryk Kosela, rzecznik Komisji Krajowi WZZ "Sierpień 80".

W ostatnim czasie przedstawiciele obozu rządzącego często podkreślają "upolitycznienie" Broniarza. Jednocześnie nie wspominają, że Ryszard Proksa, szef nauczycielskiej "Solidarności", który przystał na propozycję rządu, to powiatowy radny Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (249)
Strajk nauczycieli. Mariusz Błaszczak o Sławomirze Broniarzu: Był posłem SLD
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 68 razy 58

  Obstawiałam tradycyjnie, że zarzuty typu, wiertarką Broniarz molestował w pokoju nauczycielskim a tu niespodzianka. Tylko przynależność do SLD.

 • lodzermensz1

  Oceniono 50 razy 46

  Tytan intelektu dał głos. Czekam jeszcze tylko na opinię Suskiego w tej sprawie, żebym wiedział co mam myśleć.

 • fisher1973

  Oceniono 49 razy 45

  plaszczak lze jak bura suka..
  tak samo jak zaklamana broszka, matolusz czy budyn zwany adrianem. to partia notorycznych klamcow. zrobili sobie z solidarnosci stado pacholkow i uwazaja, ze w ten spoosob uda im sie stlumic strajk. niedoczekanie wasze bolszewio

 • komunikat.4

  Oceniono 41 razy 39

  Błaszczak. Wiesz co możesz Panu Broniarzowi zrobić? Możesz Go najwyżej w d....ę pocałować.

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 41 razy 37

  Kłamca Błaszczak. Dla swego pana unurza w g·wnie kazdego.

 • urian

  Oceniono 31 razy 27

  Lubię patrzeć na Błaszczaka w telewizji jak coś mówi. W oczach tęsknota za rozumem, usta układa w taki kaczy dziób, a banały, oczywiste rzeczy mówi w taki sposób, że rzeczywiście wierzę, że właśnie do niego to dotarło, olśniło go. Ciekawy jestem jaki ma IQ. Obstawiam, że niższy niż przeciętny.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 27 razy 25

  "Chodzący deficyt intelektualny" - to się Dornowi udało!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX