Jak długo będzie trwał strajk nauczycieli? Dorota Gardias: Przypominam, że białe miasteczko było miesiąc

Dorota Gardias była w poniedziałek gościem Gazeta.pl. Gardias podkreślała, że nie wie, jak potoczy się strajk, ale "białe miasteczko trwało miesiąc". Chwaliła zdolności negocjatorki premier Beaty Szydło i dodała, że z doświadczenia wie, że "niemożliwe stawało się możliwe".
Zobacz wideo

Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, która uczestniczyła w rozmowach między rządem a przedstawicielami związków nauczycielskich, skomentowała w poniedziałek najgorętszy temat dnia - strajk nauczycieli

Dorota Gardias: Białe miasteczko trwało miesiąc

Dorota Gardias podkreślała, że ona jako przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, nie jest stroną rozmów między nauczycielami a rządem. Tłumaczyła, że musi pozostać neutralna i obiektywna. Czy strajk się zradykalizuje? Co może zaproponować rząd nauczycielom? Jak długo będzie trwał strajk nauczycieli? Dorota Gardias nie chciała spekulować. Powiedziała tylko tyle:

Przypominam, że białe miasteczko trwało miesiąc

- powiedziała przewodnicząca Gardias. Czy tak będzie i tym razem? - Nie wiem, to nowy ląd - odpowiedziała i podkreślała, że każda sytuacja jest inna.

Dorota Gardias miała na myśli protest pielęgniarek z 2007 roku, który odbył się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego. Gdy premier odmówił spotkania z przedstawicielkami protestujących pielęgniarek, spontanicznie zaczął się protest. Trwał od 19 czerwca 2007 roku do 15 lipca 2007 roku. 

Dorota Gardias zdradziła także, że premier Mateusz Morawiecki nie uczestniczył w żadnym spotkaniu, pomimo wielokrotnie wysyłanych zaproszeń. Spotkał się tylko z przedstawicielami związkowców "Solidarności".

Bardzo byśmy chcieli spotkać się z panem premierem, ale niestety

- dodała Gardias.

Zobacz wideo