Prezes AGROunii o planowanych przez PiS dopłatach dla hodowców: Krowoświnia+ to brudna zagrywka

Michał Kołodziejczak, prezes AGROunii, odniósł się na Twitterze do planowanych przez PiS dopłat dla hodowców. Według niego to "demagogia i brudna zagrywka PR-owa". Dodał, że AGROunia popiera strajk nauczycieli.
Zobacz wideo

Na sobotniej konwencji PiS w Kadzidle Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS ma w planach walkę o wyższe dotacje dla polskiej wsi. - Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej - stwierdził. 

Kołodziejczak: To brudna zagrywka PR-owa

Do tej propozycji odniósł się m.in Stanisław Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. "A ile dla nauczycieli?" - zapytał na Twitterze.

Odpowiedział im prezes AGROunii Michał Kołodziejczak. "AGROunia popiera nauczycieli i życzy jak najlepszej edukacji dla młodych Polaków. PiS próbuje nas skłócić. Krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka PR-owa: te pieniądze niby od 2021 r. i tylko w sytuacjach wyjątkowej hodowli, czyli de facto dla promila hodowców..." - napisał.

Pieniądze dla polskiej wsi miałyby pochodzić z funduszy unijnych

Informacją o planowanych wyższych dotacjach dla polskiej wsi podzielił się na Twitterze poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Szybko jednak wyjaśnił, że pieniądze te miałyby pochodzić z programu Unii Europejskiej Wspólna Polityka Rolna.

Więcej o: