Programu 500 zł na każdą krowę PiS nie sfinansuje z budżetu państwa. Chodzi o fundusze unijne

PiS zapowiada dopłaty dla hodowców zwierząt, w tym co najmniej 500 zł na każdą krowę. Okazuje się jednak, że pieniądze te mają pochodzić nie z budżetu państwa, a z Unii Europejskiej.
Zobacz wideo

PiS przed wyborami informuje Polaków o kolejnych wielkich planach, które planuje wdrażać w życie. Wśród niż jest uchwalona już przez Sejm trzynasta emerytura dla emerytów i rencistów oraz program 500 Plus rozszerzony na pierwsze dziecko. Na konwencji PiS w Kadzidle, podczas której partia spotkała się z rolnikami, padły kolejne obietnice.

PiS będzie się starał o dopłaty dla hodowców 

W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński podkreślił szczególne znaczenie wspierania rolników, którzy hodują zwierzęta "z własnego chowu", stosują w hodowli zwierząt samodzielnie produkowaną paszę i zapewniają zwierzętom dobrostan. Takie gospodarstwa miałyby otrzymać "bardzo poważne wsparcie". - Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej - stwierdził prezes PiS. Powtórzył to na Twitterze europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

"Prezes Kaczyński, 100 zł dopłaty do każdego tucznika hodowanego na słomie i 500 zł do każdej sztuki bydła wypasanego na pastwiskach, w małych i średnich gospodarstwach rolnych" - brzmiał wpis, który opublikował Kuźmiuk.

Jarosław Kaczyński nie obiecuje jednak tego rodzaju dopłat z budżetu państwa. Zbigniew Kuźmiuk wyjaśnił to, kiedy u jednego z komentujących pojawiła się refleksja, że to dobry pomysł, o ile wystarczy na niego pieniędzy w budżecie. "To będą środki z II filara WPR [Wspólna Polityka Rolna - red.] (to będzie program unijny)" - wyjaśnił wtedy poseł PiS. Dopłaty takie miałyby obowiązywać od 2021 roku.

Morawiecki: Trudno, żeby wróbelek pływał tak samo sprawnie jak rekin

Plany takie potwierdzały słowa Jarosława Kaczyńskiego na sobotniej konwencji. - My, partia rządząca, rząd musimy zabiegać o to, co daje Europa, ale daje nie z łaski, tylko z konieczności, by było to przyznawane naszemu krajowi we właściwych rozmiarach - mówił.

O staraniach partii o wyższe dopłaty dla wsi mówił również Mateusz Morawiecki. -  Wiemy dobrze, że trudno jest, żeby wróbelek pływał tak samo sprawnie jak rekin. Nie można wymagać, żeby małe przetwórstwo było tak sprawne jak wielkie korporacje. Dlatego przygotowaliśmy regulację, dzięki której mały przedsiębiorca dostanie do pół miliona złotych dopłaty na różne przedsięwzięcia, żeby mógł konkurować na rynku z większymi przedsiębiorcami - zapowiedział.

Więcej o:
Komentarze (563)
Programu 500 zł na każdą krowę PiS nie sfinansuje z budżetu państwa. Chodzi o fundusze unijne
Zaloguj się
 • adam1967r

  Oceniono 137 razy 127

  I tak już trwają dopłaty na każdą świnię . Tzn każdego członka PiSS

 • pysio62

  Oceniono 88 razy 70

  Ktos napisal na Internecie:

  Oto jak wygląda Kaczyński wedlug Amerykanow:

  Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow.
  Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe.
  Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał.
  Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi.
  W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 19 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy.
  Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem.
  Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu.
  Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji.
  Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji.
  W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego.

 • pysio62

  Oceniono 65 razy 55

  W UE i za granica Kaczynski i PIS nie maja nic do powiedzenia, i sa traktowani gorzej niz "tredowaci" w dawnych czasach, wiec obietnice Kaczynskiego i PIS-u sa nic nie warte. Partie wchodzace w sklad KE maja za to realne szanse, zeby jakies dodatkowe pieniadze dla Polski, i takze dla rolnikow wyciagnac.

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 50

  Ciekawe jaką głupotę kaczor jeszcze wnajdźe licząc na to że ciemny lud to kupi

 • cracken001

  Oceniono 42 razy 38

  Hahaha ....obiecal rolnikom Niderlandy,do tego z kilkoma warunkami.Ciekawe,czy Polski chlop jest naprawde az Tak tepy,ze da sie na to nabrac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX