Kto powinien odejść z rządu przy rekonstrukcji? Najwięcej głosów dostała była premier Szydło

Beata Szydło, Anna Zalewska i Mateusz Morawiecki to nazwiska najczęściej wymieniane przez badanych w najnowszym sondażu "Rzeczpospolitej". Ale nie jest to powód do dumy - w badaniu pytano o to, kto powinien odejść z rządu.
Zobacz wideo

SW Research na zlecenie serwisu rp.pl przeprowadziło sondaż dotyczący rekonstrukcji rządu. Ankietowanych zapytano o to, kto powinien odejść. Niechlubne pierwsze miejsce przypadło wicepremier Beacie Szydło - za jej dymisją opowiedziało się 35 proc. osób. Druga była minister edukacji narodowej Anna Zalewska z 32 procentami, a trzeci sam premier Mateusz Morawiecki (30 proc.). 

Z informacji podanej przez rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek wynika, że do rekonstrukcji rządu dojdzie jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekonywał, że jeśli dojdzie do zmian w rządzie, będą one dotyczyły tych ministrów, którzy kandydują w wyborach do PE i muszą zostać zastąpieni. Chodzi o Beatę Szydło, Annę Zalewską, Beatę Kempę, Elżbietę Rafalską i Joachima Brudzińskiego. 

Z ostatnich informacji wynika jednak, że dymisje odbędą się niezależnie od wyników wyborczych ministrów. Prawdopodobnie do "wymiany" dojdzie jeszcze w tym miesiącu, na miesiąc przed wyborami. 

Więcej o: