PO z這篡 wniosek o odwo豉nie Anny Zalewskiej. "Za zniszczenie polskiej szko造"

Platforma Obywatelska z這篡 w pi徠ek przed po逝dniem wniosek o wotum nieufno軼i dla minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej - podaje Wp.pl. Lider PO Grzegorz Schetyna ju wcze郾iej zapowiada taki krok. Jak m闚i we Wroc豉wiu, przyczyn z這瞠nia wniosku jest "zniszczenie polskiej szko造" przez szefow resortu edukacji.
Zobacz wideo

Wniosek o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej ma zostać złożony przez Platformę Obywatelską w piątek przed południem - podaje Wp.pl.

- PO zgłosi wniosek o wotum nieufności wobec minister Zalewskiej za niszczenie polskiej szkoły - zapowiadał jeszcze pod koniec marca na konwencji we Wrocławiu lider PO Grzegorz Schetyna.

Anna Zalewska kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z miejsca nr 1 w okręgu opolskim i dolnośląskim. - Pytanie, po co PiS wystawia Annę Zalewską? Odpowiedź jest jedna – "Akcja Ewakuacja". Niech się wali, pali, zamknąć oczy, uciec, i może jakoś to będzie. Nie, nie będzie. To nie przejdzie. Polacy są mądrzy. Nie doceniacie ich - mówił Schetyna kilka dni temu.

To właśnie w piątek w w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" ma dojść po raz kolejny do rozmów na temat podwyżek dla nauczycieli. W negocjacjach uczestniczą przedstawiciele rządu, w tym minister Anna Zalewska, a także działacze oświatowych związków zawodowych. Rozmowy przerwano w środę wieczorem. Rząd ma przedstawić nową propozycję i przeanalizować postulaty Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Anna Zalewska: Agresja i polityczny atak

- Jedyna rzecz, w której specjalizuje się opozycja, czy Platforma Obywatelska, to składanie wniosków. To nie jest nic nowego - komentowała we wtorek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. 

Sama Anna Zalewska w oświadczeniu przesłanym 30 marca Polskiej Agencji Prasowej stwierdziła, że wniosek jest kolejnym dowodem na brak konstruktywnych propozycji Platformy Obywatelskiej dla Polaków. "[Platforma Obywatelska - red.] ma im do zaoferowania jedynie agresję i polityczny atak" - napisała minister edukacji.

Zobacz wideo
Wi璚ej o:
Komentarze (43)
PO z這篡 wniosek o odwo豉nie Anny Zalewskiej. "Za zniszczenie polskiej szko造"
Zaloguj si
 • hamsterx

  Oceniono 13 razy 11

  nauczyciele nie s priorytetem w Polsce gdy kojarz si z wykszta販eniem
  a w pisowskiej Polsce naj豉twiej przekupuje si ciemn mas och豉pami
  im ciemniejszy lud tym 豉twiej nim kierowa

 • jagusia300

  Oceniono 13 razy 9

  TO JEST paradoks. Reforma szkolnictwa by豉 pomys貫m p. Kaczy雟kiego. realizatork jest p.Zalewska a tak瞠 odpowiedzialn - i co dalej, kto za , co z urz璠nik闚 odpowiada? Kto zwr鏂i miliony z這tych przepuszczonych przez np. p. Macierewicza - to by造 nasze pieni康ze, nie rz康owe.

 • maks1956

  Oceniono 14 razy 8

  najpierw popiera豉 gimnazja a teraz je zlikwidowa豉 wredna baba z szyderczym u鄉iechem

 • Misue Tanaka

  Oceniono 11 razy 7

  Co to jest wotum nieufno軼i?,ta ,,pani,, nadaje si pod trybuna stanu oczywi軼ie nie ten co jest teraz bo to jaka pisowska karykatura.A tak poza nawiasem to niech ta po przestanie si o鄉iesza.Mieli par lat 瞠by zapuszkowa tego narcyza Ziobr Kami雟kiego i sp馧k co nawet jeszcze nie skazany,a ju u豉skawiony przez pierwszego dlugopisa RP.Jedna banda i nic wi璚ej.Jedni proeuropejscy drudzy na pasku Putina,a razem le膨 krzy瞠m u kk okupanta.

 • hallski

  Oceniono 13 razy 7

  Z pewno軼i zalewska jest ostatni osob, kt鏎ej powinno si powierzy tek ministerialn. Oznacza to, 瞠 nie ma ona 瘸dnych walor闚, ani intelektualnych, ani mentalnych, ani kultury osobistej, kt鏎ej na tym stanowisku nale篡 posiada cho熲y 郵adowe minimum. To upowa積ia do og鏊nej oceny znacznie mniej ni zero.

 • hankawro

  Oceniono 11 razy 5

  Zalewska jest Judaszem polskiej szko造. Sprzeda豉 godno嗆 za srebrniki.

 • marc.pl

  Oceniono 6 razy 4

  Nawet gdyby obecnie ministrem edukacji by豉 noga od sto逝 to nikt jej nie odwo豉 - PiS robi z naszym krajem co tylko zechce i nikt tego nie powstrzyma.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX