PO złoży wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej. "Za zniszczenie polskiej szkoły"

Platforma Obywatelska złoży w piątek przed południem wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej - podaje Wp.pl. Lider PO Grzegorz Schetyna już wcześniej zapowiadał taki krok. Jak mówił we Wrocławiu, przyczyną złożenia wniosku jest "zniszczenie polskiej szkoły" przez szefową resortu edukacji.
Zobacz wideo

Wniosek o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej ma zostać złożony przez Platformę Obywatelską w piątek przed południem - podaje Wp.pl.

- PO zgłosi wniosek o wotum nieufności wobec minister Zalewskiej za niszczenie polskiej szkoły - zapowiadał jeszcze pod koniec marca na konwencji we Wrocławiu lider PO Grzegorz Schetyna.

Anna Zalewska kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z miejsca nr 1 w okręgu opolskim i dolnośląskim. - Pytanie, po co PiS wystawia Annę Zalewską? Odpowiedź jest jedna – "Akcja Ewakuacja". Niech się wali, pali, zamknąć oczy, uciec, i może jakoś to będzie. Nie, nie będzie. To nie przejdzie. Polacy są mądrzy. Nie doceniacie ich - mówił Schetyna kilka dni temu.

To właśnie w piątek w w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" ma dojść po raz kolejny do rozmów na temat podwyżek dla nauczycieli. W negocjacjach uczestniczą przedstawiciele rządu, w tym minister Anna Zalewska, a także działacze oświatowych związków zawodowych. Rozmowy przerwano w środę wieczorem. Rząd ma przedstawić nową propozycję i przeanalizować postulaty Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Anna Zalewska: Agresja i polityczny atak

- Jedyna rzecz, w której specjalizuje się opozycja, czy Platforma Obywatelska, to składanie wniosków. To nie jest nic nowego - komentowała we wtorek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. 

Sama Anna Zalewska w oświadczeniu przesłanym 30 marca Polskiej Agencji Prasowej stwierdziła, że wniosek jest kolejnym dowodem na brak konstruktywnych propozycji Platformy Obywatelskiej dla Polaków. "[Platforma Obywatelska - red.] ma im do zaoferowania jedynie agresję i polityczny atak" - napisała minister edukacji.

Zobacz wideo
Więcej o: