PO chce zlikwidować TVP i Polskie Radio. "Inaczej tej stajni Augiasza się nie da posprzątać"

Przy Platformie Obywatelskiej powstał zespół, który pracuje nad projektem ustawy likwidującej spółki TVP i Polskiego Radia - podaje portal Onet.pl. Miałaby je zastąpić zupełnie nowa instytucja.
Zobacz wideo

Politycy Platformy Obywatelskiej są zaangażowani w prace nad projektem nowej ustawy o radiofonii i telewizji - podaje Onet.pl. Projekt miałby zakładać likwidację spółek TVP oraz Polskiego Radia i zastąpienie ich zupełnie nową instytucją. Jaką? Na razie nie wiadomo.

Zmiana miałaby m.in. ułatwić zmiany personalne w mediach publicznych po jesiennych wyborach parlamentarnych.

- Inaczej tej stajni Augiasza się nie da posprzątać. Wiem, co dzieje się na Placu Powstańców [siedziba programów informacyjnych TVP – red.]. Niektórzy już mają umowy z zapisanymi "złotymi spadochronami". Gdyby mieli się pożegnać z pracą, mają zagwarantowane ogromne odprawy

- mówi anonimowy rozmówca Onetu.

W projekcie miałby znaleźć się też zapis o wyborze władz TVP i Polskiego Radia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Obecnie należy to do obowiązków Rady Mediów Narodowych.

"Media informują, że PO chce zlikwidować TVP. Po planach likwidacji CBA, IPN, urzędów wojewódzkich, po zwijaniu Polski powiatowej w czasie ich rządów, zamykanych komisariatach policji, znikających połączeniach komunikacyjnych, nic już nie zdziwi. Chcieliby POlikwidować nam Polskę!" - skomentowała na Twitterze posłanka PiS Anna Sobecka, członkini rady programowej TVP.

Zobacz wideo
Więcej o: