Jerzy Owsiak w Gazeta.pl o wpłacających na WOŚP: Połowa jest za Platformą, połowa za PiS

Jerzy Owsiak był w czwartek gościem Gazeta.pl. Mówił o festiwalu w Jarocinie, paleniu książek w Gdańsku, o tym, w jakich czasach znalazł się Kościół oraz, co go cieszy. - Cieszy mnie, że Polacy odnieśli ogromny sukces - powiedział.
Zobacz wideo

Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w czwartek gościem południowej rozmowy Gazeta.pl. Opowiedział nam o tym, co czuł, gdy po jego rezygnacji dostał tysiące wiadomości od Polaków, którzy prosili go, żeby wrócił. 

Jaka opcja polityczna wspiera WOŚP? "Połowa PO i połowa PiS"

Jerzy Owsiak powiedział, że z jednej strony czuł się bardzo skrępowany, a z drugiej wiedział, że to wyraz szacunku do tego, co robi WOŚP.

To było coś naprawdę niesamowitego, dającego mega power

- powiedział Owsiak. Dodał, że takie wzniosłe sytuacje często widzi się na ekranach telewizorów czy komputerów, ale nic nie może równać się z wrażeniem, które robi orkiestra ochotniczej straży pożarnej, kiedy na wysięgniku wjeżdża na poziom okna pokoju, w którym jesteś, i dla ciebie gra. 

Jerzy Owsiak powiedział nam też, że WOŚP często bada, kim są osoby, które wspierają ich fundację. Z ankiet wynika jedno:

Połowa jest za PO, a połowa za PiS. Wcale nie jest tak, że jakaś opcja polityczna jest bliższa idei WOŚP. Wszyscy wiedzą, co robimy i chcą to wspierać

- powiedział prezes WOŚP.

Więcej o: