Brudziński pytany o Falentę pokpiwa z Rutkowskiego: Ja nie prowadzę zakładu fryzjerskiego

- Policja da radę, pan Marek Falenta zostanie doprowadzony do więzienia, tak samo, jak inni groźni przestępcy - zapewnił minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński w Polsat News. Odniósł się też do deklaracji Krzysztofa Rutkowskiego, który chce włączyć się do poszukiwań.

- Nie takich kozaków polska policja łapała. Siedem tysięcy osób jest poszukiwanych przez policję. Marek Falenta zostanie doprowadzony do więzienia - przekonywał Joachim Brudziński w trakcie wywiadu w programie "Graffiti" w Polsat News.

Niekończące się poszukiwania Falenty

Marek Falenta z początkiem lutego 2019 roku miał rozpocząć wykonywanie 2,5-letniego wyroku w związku z zamontowaniem podsłuchów w warszawskich restauracjach, z powodu których wybuchła głośna "afera taśmowa". Mężczyzna nie zgłosił się na wykonywanie kary, nie udało się też dotychczas go odnaleźć i zatrzymać, mimo tego, że jest poszukiwany listem gończym. Na początku kwietnia Krzysztof Rutkowski zapowiedział, że włączy się do poszukiwań i na pewno znajdzie biznesmena.

- Policjanci robią to, co do nich należy - stwierdził Brudziński odnosząc się do deklaracji Rutkowskiego.

- Jeśli detektyw Rutkowski ruszył do akcji, to może rozwiążmy policję, a ja się natychmiast podaję do dymisji - dodał kąśliwie minister.

- Ja nie prowadzę zakładu fryzjerskiego, nie odpowiadam za wizerunek pana Rutkowskiego, czy jego działania piarowe. Jest w tym świetny, nie ukrywam tego, tylko naprawdę szkoda telewidzów i mojego czasu, by rozmawiać o Rutkowskim, niech się tym ekscytują tabloidy - rzucił Brudziński.

- Policja da radę, pan Marek Falenta zostanie doprowadzony do więzienia, tak samo, jak inni groźni przestępcy - podkreślił Joachim Brudziński.

Urlop lub rekonstrukcja

Minister powiedział też kilka słów o swoich planach na przyszłość. Brudziński zapowiedział, że w celu skutecznego ubiegania się o głosy wyborców zamierza wziąć urlop przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Od początku było wiadomo, zresztą sam to deklarowałem, że jeżeli byłaby decyzja premiera w uzgodnieniu z kierownictwem partii, że ministrowie konstytucyjni kandydujący do europarlamentu pozostają na swoich stanowiskach do dnia wyborów, że poproszę w tym najbardziej gorącym okresie ostatnich tygodni kampanii o urlop - powiedział Brudziński.

Alternatywną opcją, którą minister bierze pod uwagę jest rekonstrukcja rządu. Powiedział, że "jeżeli będzie decyzja o rekonstrukcji, to się jej podporządkuję jak każdy odpowiedzialny minister".

- Jeśli premier podejmie taką decyzję, to w pięć minut spakuję się do pudełka - dodał.Więcej o:
Komentarze (129)
Brudziński pytany o Falentę pokpiwa z Rutkowskiego: Ja nie prowadzę zakładu fryzjerskiego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 55

  Ktoś kto czesze się gąbką powinien ostrożniej krytykować cudze fryzury.
  Falenty szukacie tak samo sprawnie jak rozwiązujecie zagadkę smoleńską..

 • kuba161048

  Oceniono 54 razy 54

  Jest nawet termin złapania Falenty , styczeń 2020 roku ,
  będzie dostarczony do Polski razem z wrakiem tupolewa .

 • ar.co

  Oceniono 40 razy 40

  "Jeśli detektyw Rutkowski ruszył do akcji, to może rozwiążmy policję, a ja się natychmiast podaję do dymisji - dodał kąśliwie minister."
  Czyli jak Rutkowski znajdzie Falentę, to złodziejaszek adidasów podaje się do dymisji?

 • trzynasty

  Oceniono 30 razy 30

  ministrant bredziński jak zwykle: szydzi z każdego i wszystkiego. nawet o prezesie mówił, że melepeta. taki Stańczyk na miarę naszych czasów i panującego nam władcy.

 • batura3

  Oceniono 25 razy 25

  A może sklep z butami??? Jednak Pan B. to prosty, pissowski organizm

 • skandy5

  Oceniono 21 razy 21

  A co było w zadaniu, które Putin przydzielił Kaczyńskiemu w tej sprawie?

 • skandy5

  Oceniono 16 razy 16

  Choooj dooopa i kamieni kupa.
  Oraz lasencja marszalkowska

 • juma07

  Oceniono 18 razy 16

  bo brudziński już fryzjera nie potrzebuje, robi sobie polerkę..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX