Pogoda na weekend 6-7 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają ochłodzenie i większe opady deszczu

Pogoda na weekend 6-7 kwietnia. Pierwszy weekend kwietnia zapowiada się z niższą niż w ostatnich dniach temperaturą. Prognozowane są również przelotne opady deszczu w niemal wszystkich regionach w Polsce.

W weekend synoptycy zapowiadają ochłodzenie, zachmurzenie i większe niż w ostatnich dniach opady deszczu. Ponadto w sobotę trzeba się liczyć z silniejszymi porywami wiatru.

Pogoda na sobotę 6 kwietnia. Na południu jeszcze 18 stopni, ale nadchodzi ochłodzenie

Na niższe odczuwanie temperatury będzie dodatkowo wpływał momentami porywisty wiatr oraz przelotne opady deszczu. Najzimniejsza sobota zapowiada się w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim, gdzie będzie kolejno 8 i 10 stopni. Na wschodzie i w centrum kraju temperatura od 12 do 15 stopni. Najwyższą temperaturę pokażą termometry w Rzeszowie (18 stopni) oraz w Krakowie, Kielcach i Przemyślu (17 stopni).

Zachmurzenie duże i umiarkowane prognozowane jest dla niemal całego kraju, większe rozpogodzenia możliwe tylko w Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu i Olsztynie. Deszcz będzie padał w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim i podlaskim. W sobotę meteorolodzy zapowiadają umiarkowane i miejscami na zachodzie silne porywy wiatru do 50 km/h. Tylko na południu kraju wiatr słaby.

Pogoda na niedzielę 7 kwietnia. Dziś meteorolodzy zapowiadają duże opady deszczu - zwłaszcza na południu i w południowo-wschodniej części kraju 

Dziś meteorolodzy zapowiadają kolejny dzień z niższymi temperaturami. Najniższą wartość pokażą termometry w Koszalinie i Zielonej Górze, gdzie będzie maksymalnie kolejno 8 i 9 stopni. Na północy i zachodzie kraju temperatury wahać się będą od 10 do 12 stopni. Cieplej w niedzielę będzie na południowym zachodzie kraju. W Rzeszowie, Lublinie i Kielcach będzie około 15 stopni. W pozostałym obszarze od 13 do 14 stopni.

Niedziela będzie jeszcze bardziej pochmurna i deszczowa. Niewielkie rozpogodzenia możliwe tylko w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i dolnośląskim. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane, przechodzące do dużego. Padać będzie we wszystkich regionach z wyłączeniem Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Zielonej Góry i Wrocławia. Największe opady przewidywane są dla południowej i południowo-wschodniej Polski. Meteorolodzy nie zapowiadają na niedzielę silnego wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: