Ardanowski o protestujących rolnikach: "Pustka intelektualna". Lider AGROUnii odpowiada

- Odbyłem kilka rozmów z przedstawicielami protestujących i z przykrością muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną - tak minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski skomentował protest rolników, który miał miejsce w środę w Warszawie. Szefowi resortu odpowiedział lider AGROUnii Michał Kołodziejczak.
Zobacz wideo

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się do protestu rolników, który odbył się w środę w Warszawie. Według niego protestujący oczekują, że "wszyscy mają z nimi na kolanach rozmawiać". Następnie dodał, że przeprowadził kilka rozmów z przedstawicielami protestujących. - Muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną, z przykrością to stwierdzam - powiedział Ardanowski.

Słowa szefa resortu, co oczywiste, nie spodobały się Michałowi Kołodziejczakowi, liderowi AGROUnii. Według relacji Polsat News, Kołodziejczak wystąpienie Ardanowskiego nazwał "hańbą". Jednak później, pytany o to samo przez Agnieszkę Gozdyrę w programie "Polityka na ostro", spuścił nieco z tonu. - Powiem tylko tak, przed następnym spotkaniem nie będę tego pamiętał. Ja nie jestem pamiętliwy. Pan minister jest nerwowy, może niekompetentny, może nieudolny, może nie potrafi zapanować, ale ja tego pamiętał nie będę - powiedział. - Minister takich słów nie może mówić - dodał.

Protest rolników w Warszawie

Po 16.00 przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa zakończył się protest rolników zorganizowany przez AGROunię. Od 8.00 rano kilkaset osób z całej Polski manifestowało na Placu Zawiszy, Rondzie Dmowskiego i przed Sejmem. Jeszcze przed 8.00 rolnicy ustawili się na Pl Zawiszy i zablokowali ruch. Przez pierwszą godzinę bez przerwy wyły syreny alarmowe. Manifestanci przekonywali, że polskie rolnictwo jest w słabej kondycji, a produkcja w wielu branżach się nie opłaca. Wśród ich postulatów są znakowanie żywności w Polsce flagą bądź innym znakiem graficznym wskazującym na kraj pochodzenia i produkcji, a także ograniczenie napływu towarów z zagranicy. Przed południem protestujący przeszli Alejami Jerozolimskimi do Ronda Dmowskiego. Z powodu manifestacji przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu, tramwaje i autobusy kierowano na objazdy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (272)
Ardanowski o protestujących rolnikach: "Pustka intelektualna". Lider AGROUnii odpowiada
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 115 razy 103

  Zdaje się, że wieś dostała właśnie podziękowanie za oddane głosy na PiS.

 • zarek8

  Oceniono 89 razy 81

  Hmm "pustka intelektualna" w USTACH przedstawiciela PIS taki tekst to oksymoron ahhaha

 • astachanowicz

  Oceniono 64 razy 56

  Panie Ardanowski, u Pana nie ma nic "intelektualnego", więc napiszę tylko: upiorna pisowska pustka i znikąd nadziei...

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 45

  Cóż za wysokie mniemanie pan minister o sobie ma. Pisiorki coraz bardziej nerwowe i słoma zaczyna z butów w biały dzień wyłazić.

 • wranek

  Oceniono 51 razy 43

  Członek rządu PiS tak ocenia swoich wyborców.
  Zapewne wyborcy podobnie oceniają Rząd .

 • sailor2016

  Oceniono 46 razy 40

  Ciekawą opinię ma minister o swoim suwerenie :)))

 • taroudant

  Oceniono 48 razy 36

  Zgadzam się w 100%. Przecież wieś glosowała masowo na Pis. Rolnicy, ch_wam_w_d.

 • batura3

  Oceniono 36 razy 32

  hahahaha, Ardanowski ocenia innych według siebie:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX