Kolejni goście z zagranicy na Nowogrodzkiej. Spotkanie Kaczyńskiego i Fratelli d'Italia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami włoskiej partii Fratelli d'Italia. Na rozmowach obecna była szefowa ugrupowania Giorgia Meloni.
Zobacz wideo

To kolejne takie spotkanie na Nowogrodzkiej w ostatnim czasie. W tym roku w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości gościli już m.in. wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini z Ligi Północnej, a w marcu Jarosław Kaczyński rozmawiał z liderem hiszpańskiej partii Vox. Zarówno PiS jak i Fratelli d'Itallia są w jednej frakcji w Parlamencie Europejskim - Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). 

W środę natomiast na Nowogrodzkiej pojawili się przedstawiciele prawicowej włoskiej Fratelli d'Italia (Bracia Włosi). Radosław Fogiel, asystent Kaczyńskiego, a także radny sejmiku mazowieckiego, zamieścił na Twitterze zdjęcie ze spotkania - poza prezesem PiS widać na nim m.in. europosła z tego ugrupowania Ryszarda Legutko oraz szefową Fratelli d'Italia Giorgię Meloni.

Fogiel do zdjęcia dołączył taki dopisek:

Trzeba rozmawiać o przyszłości Unii Europejskiej i starać się budować dobre dla Polski koalicje

Jeszcze przed przybyciem do Polski tak natomiast spotkanie zapowiadała Meloni: "W przyszłym tygodniu będę w Polsce na dwustronnym spotkaniu z prezesem Kaczyńskim. Będzie to okazja do rozmowy o przyszłych scenariuszach i sojuszach w Europie".

Więcej o: