Tadeusz Cymański o 13. emeryturze: Jest obietnica, że będzie co roku. Ale nie ma gwarancji

- Myślę, że emeryci mają nadzieję, że będzie to powtórzone w przyszłości, ale gwarancji nikt nie daje - powiedział Tadeusz Cymański o trzynastej emeryturze. Sejm zajmuje się dziś ustawą, która taką emeryturę wprowadzi.
Zobacz wideo

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański był gościem RMF FM. W czasie dyskusji z Robertem Mazurkiem komentował m.in. sprawę trzynastych emerytur. Na 3 kwietnia zaplanowane zostało pierwsze czytanie oraz sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na temat rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019.

Czy trzynasta emerytura będzie co roku? Cymański: obietnica jest, gwarancji nie ma

Zapytany o to, czy trzynasta emerytura będzie emeryturą jednorazową, poseł Cymański powiedział, że nikt nie daje gwarancji na to, że takie świadczenie zostanie powtórzone, zaznaczając przy tym, że jego ugrupowanie zrobi wszystko, żeby emeryci otrzymali "trzynastkę" także w kolejnych latach.

-  Wszystko zrobimy... my jesteśmy odpowiedzialną partią. Ja jestem w Komisji Finansów Publicznych - uważam, że są szanse i są możliwości, żeby kontynuować to w przyszłości, nie będzie to jednorazowe, mamy założenia takie, dzisiaj będzie ustawa... - mówił Tadeusz Cymański.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił jednocześnie, że jest obietnica, że wypłata trzynastych emerytur będzie kontynuowana w kolejnych latach. Dopytywany o to, czy PiS obiecuje, że co roku będzie trzynasta emerytura, Tadeusz Cymański odpowiedział, że tak. Jednak to, czy takie świadczenie będzie wypłacane także w kolejnych latach, zależy od tego, czy jego ugrupowanie będzie miało na to wpływ. Z kolei na pytanie, czy trzynastą emeryturę dostaną na pewno wszyscy, także funkcjonariusze byłych służb PRL, odpowiedział, że założenie jest takie, że w przypadku trzynastej emerytury nie ma żadnych wyłączeń.

- Tu nie ma kryterium dochodowego, więc nie było żadnych założeń. Może się znajdą, nie wiem - powiedział Tadeusz Cymański. 

Więcej o:
Komentarze (59)
Tadeusz Cymański o 13. emeryturze: Jest obietnica, że będzie co roku. Ale nie ma gwarancji
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 11 razy 7

  - Czy ta żarówka naprawdę będzie świecić 10 lat?
  - Oczywiście, ma pan na to 2 lata gwarancji.
  Ciemny lud będzie zadowoloooony.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 7

  przecież Morawiecki wyraźnie powiedział że pieniądze będą, jeżeli emeryci będą glosować na PiS!!! nawet jakby mieli do końca zaj...bac gospodarkę! - wiec wiecie dziadki co macie robić
  PS: to nie jest oczywiście kiełbasa wyborcza

 • ar.co

  Oceniono 8 razy 6

  Nauczyciele, słyszeliście? Pieniądze są! Władza rozdaje! Dotarło?

 • Jan Winnicki

  Oceniono 12 razy 6

  Emerytów już tą trzynastą emeryturą kupili. Kolejnych na pewno nie będzie. Następna dopiero w 2023r. A wszystko po to, żeby trwać przy korycie jak najdłużej.

 • Oceniono 7 razy 5

  Ha ha fajne zdjęcie Cymańskiego, tak trzyma w ustach swoje kłamstwa że nie umie ich przełknąć, aż mu się gęba wykrzywiła i dostał szczękościsku

 • kemor234

  Oceniono 13 razy 5

  ORDYNARNA ŁAPÓWA w oczekiwaniu prywatnej korzyści,
  ZE ŚRODKÓW SKARBU PAŃSTWA !!!!!!!!!
  Chyba w żadnym kraju na świecie, nie ma premiera rządu, który bu się na takie coś zgodził ...
  ALE PREMIER JEST Z PIS ... A TO WIELE WYJAŚNIA.

 • batura3

  Oceniono 9 razy 5

  Członek Pissu niechcący powiedział prawdę - wszystko wam obiecamy ale niczego nie gwarantujemy - alleluja

 • borman60

  Oceniono 4 razy 4

  Dostałem wyliczenie z ZUS ,zaliczka na podatek 340 zł razy 12 to daje 4080 zł.A Pis z uśmiechem daje 880 zł. Dla ciemnego ludu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX