Tadeusz Cymański o 13. emeryturze: Jest obietnica, że będzie co roku. Ale nie ma gwarancji

- Myślę, że emeryci mają nadzieję, że będzie to powtórzone w przyszłości, ale gwarancji nikt nie daje - powiedział Tadeusz Cymański o trzynastej emeryturze. Sejm zajmuje się dziś ustawą, która taką emeryturę wprowadzi.
Zobacz wideo

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański był gościem RMF FM. W czasie dyskusji z Robertem Mazurkiem komentował m.in. sprawę trzynastych emerytur. Na 3 kwietnia zaplanowane zostało pierwsze czytanie oraz sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na temat rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019.

Czy trzynasta emerytura będzie co roku? Cymański: obietnica jest, gwarancji nie ma

Zapytany o to, czy trzynasta emerytura będzie emeryturą jednorazową, poseł Cymański powiedział, że nikt nie daje gwarancji na to, że takie świadczenie zostanie powtórzone, zaznaczając przy tym, że jego ugrupowanie zrobi wszystko, żeby emeryci otrzymali "trzynastkę" także w kolejnych latach.

-  Wszystko zrobimy... my jesteśmy odpowiedzialną partią. Ja jestem w Komisji Finansów Publicznych - uważam, że są szanse i są możliwości, żeby kontynuować to w przyszłości, nie będzie to jednorazowe, mamy założenia takie, dzisiaj będzie ustawa... - mówił Tadeusz Cymański.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił jednocześnie, że jest obietnica, że wypłata trzynastych emerytur będzie kontynuowana w kolejnych latach. Dopytywany o to, czy PiS obiecuje, że co roku będzie trzynasta emerytura, Tadeusz Cymański odpowiedział, że tak. Jednak to, czy takie świadczenie będzie wypłacane także w kolejnych latach, zależy od tego, czy jego ugrupowanie będzie miało na to wpływ. Z kolei na pytanie, czy trzynastą emeryturę dostaną na pewno wszyscy, także funkcjonariusze byłych służb PRL, odpowiedział, że założenie jest takie, że w przypadku trzynastej emerytury nie ma żadnych wyłączeń.

- Tu nie ma kryterium dochodowego, więc nie było żadnych założeń. Może się znajdą, nie wiem - powiedział Tadeusz Cymański. 

Więcej o: