Poseł Sylwester Chruszcz przeszedł do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Sylwester Chruszcz, związany do tej pory z kołem poselskim Wolnych i Solidarnych Kornela Mazowieckiego, zasilił swoją osobą Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość. Swoją decyzję uzasadnił poparciem dla reform, które wprowadza Zjednoczona Prawica.
Zobacz wideo

O przejściu posła Sylwestra Chruszcza do klubu PiS po raz pierwszy nieoficjalnie informowało Radio Szczecin. Niedługo później informację tę potwierdził sam poseł, publikując w mediach społecznościowych krótkie oświadczenie. 

"Pragnę poinformować, że dziś jednogłośnie zostałem przyjęty do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jest to naturalna konsekwencja poparcia reform, wprowadzanych przez Zjednoczoną Prawicę. Dziękuję Prawu i Sprawiedliwości za zaufanie" - napisał na Twitterze Sylwester Chruszcz.

Sylwester Chruszcz dołączył do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości

Kandydaturę Sylwestra Chruszcza przyjęli wszyscy członkowie Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Od dziś klub partii rządzącej liczy 238 posłów. Polityk nie ukrywa, że myśli także o przystąpieniu do partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Dzisiaj jeszcze o tym nie myślę, ale przed nami są jedne wybory i chcę pomóc kolegom, którzy powinni zasiąść w Europarlamencie, żeby reprezentować nasz region. Chciałbym, żeby Zjednoczona Prawica miała jak najlepszy wynik, a jesienią chcemy wystawić silną reprezentację, żeby kontynuować te reformy - mówił polityk w rozmowie z Radiem Szczecin. 

Sylwester Chruszcz został posłem, startując z list ugrupowania Kukiz'15, jednak w październiku 2017 r. zdecydował się na rozstanie z partią Pawła Kukiza. Do tej pory był w kole Wolnych i Solidarnych Kornela Morawieckiego. Wcześniej pełnił funkcję p.o. prezesa Ligi Polskich Rodzin i był europosłem. Od 2018 roku jest prezesem stowarzyszenia Endecja.

Więcej o: