Sondaż: Polacy zagłosują na Annę Zalewską. PiS ma pewne dwa mandaty na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie

Anna Zalewska i Beata Kempa mogą mieć zapewnione miejsce w Parlamencie Europejskiego - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia Zet wśród mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Zobacz wideo

Wybory do Parlamentu Europejskiego już coraz bliżej. W okręgu obejmującym Dolny Śląsk i Opolszczyznę Prawo i Sprawiedliwość na dwóch pierwszych pozycjach listy kandydatów wystawiło Annę Zalewską i Beatę Kempę. Z sondażu wynika, że obie mogą liczyć na miejsce w Europarlamencie. 

IBRiS dla Radia Zet: PiS ma szansę na dwa mandaty w 12. okręgu

Radio Zet zleciło IBRiS sondaż, by zbadać, na kogo mieszkańcy Dolnego Śląska i województwa opolskiego (1 100 osób) zagłosują w wyborach do Europarlamentu. Wynika z nich, że 39,3 proc. mieszkańców chce wybrać kandydatów Koalicji Europejskiej, a 31,8 proc. polityków z Prawa i Sprawiedliwości. 7 proc. zadeklarowało oddanie głosu na Kukiz'15.

Oznacza to, że PiS zdobyłby w 12. okręgu dwa mandaty, a zarówno Anna Zalewska, jak i Beata Kempa miałyby zagwarantowane miejsca w Parlamencie Europejskim. Również Koalicja Europejska miałaby zapewnione dwa mandaty - jeden przypadłby Janinie Ochojskiej, a walka o drugi rozegrałaby się między Małgorzatą Szmajdzińską, Krzysztofem Mieszkowskim i Jarosławem Dudą - kandydatami na dalszych miejscach listy. Szef IBRiS Marcin Duma dodaje, że KE ma szansę także na trzeci mandat, który będzie zależy od wyniku ogólnopolskich wyborów. 

Jeden mandat przypadłby Kukiz'15, ale na razie nie wiadomo komu, ponieważ lista kandydatów nie została ogłoszona. 

Zobacz wideo
Więcej o: