Sondaż: Polacy zagłosują na Annę Zalewską. PiS ma pewne dwa mandaty na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie

Anna Zalewska i Beata Kempa mogą mieć zapewnione miejsce w Parlamencie Europejskiego - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia Zet wśród mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Zobacz wideo

Wybory do Parlamentu Europejskiego już coraz bliżej. W okręgu obejmującym Dolny Śląsk i Opolszczyznę Prawo i Sprawiedliwość na dwóch pierwszych pozycjach listy kandydatów wystawiło Annę Zalewską i Beatę Kempę. Z sondażu wynika, że obie mogą liczyć na miejsce w Europarlamencie. 

IBRiS dla Radia Zet: PiS ma szansę na dwa mandaty w 12. okręgu

Radio Zet zleciło IBRiS sondaż, by zbadać, na kogo mieszkańcy Dolnego Śląska i województwa opolskiego (1 100 osób) zagłosują w wyborach do Europarlamentu. Wynika z nich, że 39,3 proc. mieszkańców chce wybrać kandydatów Koalicji Europejskiej, a 31,8 proc. polityków z Prawa i Sprawiedliwości. 7 proc. zadeklarowało oddanie głosu na Kukiz'15.

Oznacza to, że PiS zdobyłby w 12. okręgu dwa mandaty, a zarówno Anna Zalewska, jak i Beata Kempa miałyby zagwarantowane miejsca w Parlamencie Europejskim. Również Koalicja Europejska miałaby zapewnione dwa mandaty - jeden przypadłby Janinie Ochojskiej, a walka o drugi rozegrałaby się między Małgorzatą Szmajdzińską, Krzysztofem Mieszkowskim i Jarosławem Dudą - kandydatami na dalszych miejscach listy. Szef IBRiS Marcin Duma dodaje, że KE ma szansę także na trzeci mandat, który będzie zależy od wyniku ogólnopolskich wyborów. 

Jeden mandat przypadłby Kukiz'15, ale na razie nie wiadomo komu, ponieważ lista kandydatów nie została ogłoszona. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (346)
Sondaż: Polacy zagłosują na Annę Zalewską. PiS ma pewne dwa mandaty na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 139 razy 131

  Te 32% głosujących na Zalewską nie ma w rodzinie żadnych dzieci w szkole? Nie widzą jak zniszczyła uczniom dzieciństwo, jak zmusiła je do nauki a nauczycieli do pracy w przepełnionych podstawówkach na dwie zmiany?
  Są ślepi, głusi czy głupi?

 • siwywaldi

  Oceniono 91 razy 83

  Przecież Polacy to taki DURNY i nieświadomy politycznie Naród, że część z nich zagłosuje nawet na OSŁA ustawionego przez szefa partii na tzw. "jedynce". A jeszcze jak takiego poprze ksiądz....

  Przodują tu rzecz jasna przedstawiciele "ciemnego ludu", ale i elektoracie Platformy podobnych matołów nie brakuje. Dlatego apeluję: NIE GŁOSOWAĆ na "jedynki", szukać wartościowych kandydatów na dalszych miejscach list !!! :-))

 • wujekdolf

  Oceniono 77 razy 67

  ktokolwiek mimo tego strajku i skutków "deformy" zagłosuje na tą raszple i pozwoli jej uciec przed odpowiedzialnością ten ciul :)

 • japka_putina

  Oceniono 70 razy 62

  To przerażające, że wystawiając takie dwa koszmarne muły, jak Zalewska i Kempa można zgarnąć ponad 30% głosów. W Polsce Kaligula nie musiałby mianować swojego konia senatorem, mógłby go wystawić w wyborach. I mógłby to być koń pociągowy, a nie wyścigowy rumak.

 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 56 razy 50

  Głosują głównie bezdomni i potrzebujący z nadzieją, że Zalewska zostawi PCK i dary dla nich w spokoju.

 • marc.pl

  Oceniono 56 razy 50

  Polacy są obecnie na takim etapie zidiocenia że gdyby wziąć osła z ZOO napisać na nim PiS to na 100% będą na niego głosować i osioł zasiądzie po wyborach w europarlamencie.

 • punter

  Oceniono 48 razy 42

  Polacy to stan umysłu.

  A z drugiej strony uważamy gościa co chciał zrobić konia senatorem za wariata.

 • algreg

  Oceniono 41 razy 37

  niezły duet klępa i blokowa z KL Dachau. Ze znajomością angielskiego podstawową b.dobrą. Co za szantrapy wstyd ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX