Andrzej Halicki: Nie ma pełnej kwoty w budżecie. Trzeba się zastanowić, dla kogo 500 plus jest zbędne

Poseł PO Andrzej Halicki mówił w środę w porannej rozmowie w Gazeta.pl, że rekonstrukcja rządu jest nieunikniona. I to nie tylko przez eurowybory, ale i problemy rządu PiS. Podniósł również kwestię 500+ - zauważył, że należy zastanowić się, czy świadczenie faktycznie należy wypłacać wszystkim.
Zobacz wideo

Andrzej Halicki, poseł PO i czołowy kandydat Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim był w środę gościem porannej rozmowy Gazeta.pl. 

Andrzej Halicki: Mamy na propagandę, to powinniśmy mieć i na nauczycieli

Podczas poseł Halicki usłyszał pytanie, czy uważa, że świadczenie 500 plus powinno zostać ograniczone dla najbogatszych. Zdaniem kandydata do PE świadczenie 500 plus powinno być w pierwszej kolejności wypłacane najbardziej potrzebującym - np. samotnym matkom czy opiekunom niepełnosprawnych. Podkreślił, że obecnie 500 plus nie jest wystarczająco monitorowane. 

Bez wątpienia należy je ograniczyć, jeśli nie mamy w budżecie pełnej kwoty na wypłatę 500 plus bez ograniczeń. Trzeba zastanowić się, co jest w tym systemie zbędne

- powiedział Andrzej Halicki.

Dodał, że wiele rodzin w Polsce - tych najbogatszych - nawet nie zauważa tego świadczenia w swoich domowych budżetach, a z drugiej strony mamy osoby, które desperacko go potrzebują. "Kto daje i zabiera, ten się w piekle poniewiera" - dodał Halicki mówiąc o sytuacji, która dotknęła niedawno wiele rodzin. Miał na myśli osoby, które straciły 500 plus, ponieważ nie miały sądowego potwierdzenia świadczenia alimentacyjnego.

Więcej o:
Komentarze (47)
Andrzej Halicki: Nie ma pełnej kwoty w budżecie. Trzeba się zastanowić, dla kogo 500 plus jest zbędne
Zaloguj się
 • 1moja

  Oceniono 7 razy 7

  "...Trzeba się zastanowić, dla kogo "500 plus" jest zbędne .." a moze by sie tak zastanowic nad tym i zlikwidowac stalinowski fundusz koscielny i wprowadzic niemiecki a najlepiej francuski system finansowania kosciolkow?
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • adaml78

  Oceniono 6 razy 6

  PO powinna nauczyć się jednego: Nie robić nic wbrew interesom swojego twardego elektoratu. Już zrobili sobie kuku okradając ludzi z OFE - 2mln ludzi poszło do ZUS aby zostać w OFE i potem zamiast na PO zagłosowali na N. Teraz proponują, żeby 500+ nie było dla wszystkich - czytaj tych "bogatych" zarabiających legalnie powyżej średniej - kolejny strzał w stopę.

 • chi-neng

  Oceniono 7 razy 5

  "Mamy ponad miliard na propagandę w TVP. Znaleźlibyśmy tysiąc złotych dla nauczycieli"
  -----
  NJic dodac nic ujac.

 • pan.szklanka

  Oceniono 9 razy 5

  Szacunki propagandowych wydatków wydają się zbyt ostrożne. Sam Kościół katolicki kosztuje budżet kilkanaście miliardów rocznie.
  Ale zdaje się, że tego ugrupowanie pana Halickiego za propagandę nie uznaje. Chodzi wszak o zbawienie naszych nieśmiertelnych dusz, na które monopol Kościół katolicki właśnie.
  I nie należy z tego żartować.

 • j1200

  Oceniono 6 razy 4

  Halicki, Ci "zbędni" to Wasz główny elektorat. Wali Wam na dekiel?

 • jurek4491

  Oceniono 6 razy 4

  To nie jest telewizja , to jest DNO TOTALNE .
  Urban wróć .

 • jedyny_times

  Oceniono 3 razy 3

  Państwo powinno inwestować w służbę zdrowia i edukację, na to zawsze powinny być pieniądze z
  budżetu , powinny być dla osób, które nie są samodzielne, są niepełnosprawne, lub dla najbiedniejszych emerytów i rencistów. Natomiast, jeśli kosztem tych wydatków, rozdaje się pieniądze mając na względzie tylko kalkulacje wyborcze, to rząd, który tak postępuje powinien jak najszybciej odejść, bo bez szkła powiększającego widać, że idzie im tylko o to by zostać u władzy, a nie zrobić coś, żeby ludziom żyło się godnie. Pis to są ludzie chorzy na władzę, to są ludzie do szpiku cyniczni i zepsuci.

 • glencok

  Oceniono 5 razy 3

  500+ powinno zniknąć poz kilkoma wyjątkami socjalnymi i powinna zostać podwyższona znacznie kwota wolna od podatku. To jest dzielenie się wzrostem zamożności państwa z obywatelami którzy to wypracowywują

 • baby1

  Oceniono 5 razy 3

  Albo 500+ nie powinno być wcale, albo na każde dziecko i to do końca jego edukacji. Każde inne rozwiązanie jest kosztowne, głupie i bezcelowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX