Nie będzie konwencji PiS w Przysusze. Stanisław Karczewski: Dowiedziałem się niedawno

W sobotę 6 kwietnia odbędzie się konwencja PiS. Mimo że zostało już tylko kilka dni, wciąż nie wiadomo, gdzie będzie miała miejsce. Jedno jest pewne - na pewno nie w Przysusze.
Zobacz wideo

We wtorek doniesienia o sobotniej konwencji PiS w Przysusze zdementował Stanisław Karczewski.
- Mogę zdradzić tajemnicę. Nie będzie konwencji w Przysusze. Tak dowiedziałem się niedawno. Nie wiem (gdzie się odbędzie - red.) - powiedział na antenie Polsat News. Według nieoficjalnych doniesień portalu 300polityka.pl pod uwagę branych jest kilka miejsc, a wśród nich Kadzidło koło Myszyńca. W konwencji mają wziąć udział najważniejsi politycy partii, z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Konwencja PiS już w sobotę. Na razie nie wiadomo, gdzie się odbędzie

Dwa dni temu Radio Plus podało, że informację o konwencji w Przysusze potwierdził szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Spotkanie ma być poświęcone polskiemu rolnictwu.

Przedwczesną radość wyraził starosta przysuski. - Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że w Przysusze odbędzie się konwencja krajowa PiS. To kolejne takie spotkanie - powiedział w rozmowie z echodnia.eu Marian Niemirski. 

Przysucha to miasto lubiane przez PiS. Ostatnie spotkanie przedstawicieli partii rządzącej, ale też Solidarnej Polski i Polski Razem, w tym mieście odbyło się w lipcu 2017 roku. W 2014 roku miała tu miejsce konwencja PiS, zaś w marcu 2018 w Przysusze odbył się Ogólnopolski Dzień Sołtysa, na którym pojawił się jeden z najważniejszych polityków PiS, Mateusz Morawiecki.

Więcej o: