Beata Mazurek: Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Według rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek, jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego dojdzie do rekonstrukcji rządu. Jak zaznaczyła w rozmowie z dziennikarzami, nie jest jej znany dokładny termin zmian. Mazurek dodała, że o szczegółach będzie informował premier bądź rzecznik rządu.
Zobacz wideo

W lutym Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zadecydował, że o mandat w Parlamencie Europejskim będzie się ubiegało kilku ministrów, między innymi wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, czy minister edukacji Anna Zalewska. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Rekonstrukcja rządu przed wyborami do PE

Przypomnijmy, że kilka dni temu Piotr Zaremba pisząc w "Polska The Times" o zmianach w rządzie, poinformował nieoficjalnie, że dymisje mogą spotkać również szefa MSZ Jacka Czaputowicza oraz minister finansów Teresę Czerwińską. Ten pierwszy ma być obwiniany o "kryzys w stosunkach z Izraelem". Czaputowicza miałby zastąpić Jacek Saryusz-Wolski. Z kolei Czerwińska miała podpaść podważaniem wykonalności sztandarowego programu PiS, czyli Piątki Kaczyńskiego.

Beata Mazurek odniosła się też do wniosku Platformy Obywatelskiej dotyczącego odwołania Marka Gróbarczyka ze stanowiska ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Klub złożył wniosek o wyrażenie wotum nieufności ministrowi. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości powiedziała, że takie wnioski pojawiają się od początku tej kadencji Sejmu. - Jedyna rzecz, w której specjalizuje się opozycja czy Platforma Obywatelska, to składanie wniosków. To nie jest nic nowego - powiedziała.

Zobacz wideo

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.