Tomasz Siemoniak o Annie Zalewskiej: Powinna stać pod szkołą, a nie jeść mule w Brukseli

- Pani Zalewska powinna pierwszego września o ósmej rano stać pod szkołą i patrzeć w oczy rodziców, dzieci i nauczycieli, a nie jeść mule w Brukseli - powiedział Tomasz Siemoniak w rozmowie z Radiem ZET.
Zobacz wideo

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak był gościem programu "Gość Radia ZET", gdzie komentował sprawę negocjacji pomiędzy rządem a nauczycielami domagającymi się podwyżek.  - Chodzi o bardzo poważne sprawy, sprawy nauczycieli, ale też i dzieci, przyszłości polskiej szkoły - powiedział Siemoniak, zauważając, że rozmowy negocjacyjne prowadzi była premier Beata Szydło, a nie minister edukacji Anna Zalewska, która zdaniem posła PO jest " postacią skompromitowaną".

Tomasz Siemoniak o Annie Zalewskiej: "Ucieka do Brukseli", "Nie chce patrzyć na kumulację"

Tomasz Siemoniak zaznaczył, że "nie ma dobrych myśli" dotyczących ewentualnego porozumienia między nauczycielami i rządem. Poseł PO ocenił, że rząd prawdopodobnie chce podzielić związkowców i pokazać, że potrafi znaleźć kompromis z "Solidarnością", a ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i prezesa ZNP Sławomira Broniarza zrobić "złych". Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział również, że w propozycjach rządu nie ma niczego nowego, a powtarzanie obietnic sprzed miesięcy nie jest dla nikogo satysfakcjonujące. Co więcej, w jego opinii tzw. piątka Kaczyńskiego "dodatkowo rozsierdziła nauczycieli, którym mówiono, że nie ma pieniędzy, a tu okazało, że są, tylko nie dla nich".

- Nie da się, żeby ludźmi pracującymi za tak niskie pensje kształcić i wychowywać ludzi, którzy sobie dadzą radę w XXI wieku. I myślę, że to jest fundamentalna sprawa, a PiS pokazuje nauczycielom: "Nie jesteście ważni, poczekajcie" - powiedział Tomasz Siemoniak.

Zdaniem polityka Platformy Obywatelskiej, kandydatura Anny Zalewskiej do Parlamentu Europejskiego jest "podpaleniem lontu". Tomasz Siemoniak uważa, że minister edukacji narodowej nie chce patrzyć, co się wydarzy, gdy we wrześniu skumulują się roczniki i ucieka do Brukseli. 

- Pani Zalewska powinna pierwszego września o ósmej rano stać pod szkołą i patrzeć w oczy rodziców, dzieci i nauczycieli, a nie jeść mule w Brukseli tego dnia. To jest sprawa absolutnie fundamentalna - podsumował Tomasz Siemoniak.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o: